Elon Musk'un diktatör tavırları hız kesmeden devam ediyor

Elon Musk ve The New York Times arasında yıllardır süregelen gerilim yeni bir çıktıya sahip oldu. Öyle görünüyor ki Elon Musk, sırf canı öyle istediği için The New York Times'ın mavi tik rozetini kaldırttı.

Elon Musk'un diktatör tavırları hız kesmeden devam ediyor

Özellikle Twitter’ı satın aldığı günden bu yana medya kuruluşlarıyla bir savaş halinde olan Elon Musk, çarpıcı bir karara daha imza attı. Devamlı it dalaşına girdiğine şahit olduğumuz The New York Times ve Elon Musk, bu kez mavi tik kavgası yaşadı.

Musk, geçtiğimiz haftalarda 1 Nisan’dan itibaren mavi tik bulunan hesaplardaki rozetin, Twitter Blue üyeliği olmadığı sürece kaldırılacağını paylaşmıştı. Bugün 3 Nisan olmasına rağmen Twitter aleminde mavi tiklerde hiçbir değişiklik olmazken, tek kurban 55 milyon takipçiye sahip The New York Times oldu.

Twitter’ın şu anlık yalnızca The New York Times’ın mavi tikini kaldırmış olmasının ardında bir gerekçe bulunmuyor. Fakat aradığımız gerekçe pek de kurumsal olmayabilir. Sonuçta, Twitter artık bir tek adam şirketine dönüşmüş durumda.

Bu durumu da 2 Nisan’da Elon Musk’ın yaptığı paylaşım gayet net bir şekilde gösteriyor:

“New York Times’ın en büyük trajedisi, propagandalarının bile ilgi çekici olmaması. Ayrıca, akışları Twitter’ın ishal halinin karşılığı. Okunamıyor. Yalnızca en iyi makalelerini yayınlasalardı çok daha fazla gerçek takipçiye sahip olurlardı. Aynısı tüm yayınlar için geçerli.”

Konu hakkında Twitter veya The New York Times tarafından henüz bir açıklama yapılmadı. Ek bilgilendirme olarak, The New York Times dahil The Washington Post ve birçok dev yayın kuruluşu, aşağıdaki pakete abone olmayacaklarını açıkladı.