Yayınlandığı 2008–2013 yılları arasından adından en çok söz ettiren dizi kuşkusuz Breaking Bad olmuştu. Sağlam bir drama dizisi olan Breaking Bad verdiği mesajlarla da adından sıkça söz ettirmişti. 11 Ekim'de gösterime girecek olan El Camino: A Breaking Bad Movie filmi ile az da olsa hafızalarımızı tazeleyeceğiz. Peki Breaking Bad'den ne gibi dersler çıkarılabilirdi?

1. Öğretmenliğe ve Kimya İlmine Olan Saygıyı

Öğretmenliğe ve Kimya İlmine Olan Saygıyı

Öğretmenler bazen hayat kurtarabilir bazen de sizi zengin edebilir. Walter White'ın da dediği gibi, "Kimya ve öğretmenler saygı duyulması gereken şeylerdir. Hayatınızı nasıl değiştireceğini asla bilemezsiniz."

2. Ailenin Önemi

Ailenin Önemi

Walter White'ın bilinçli olarak hep kötüyü seçmiş olsa da bu seçimlerinin hep ailesinin iyi bir geleceğe sahip olması için yapmıştır. Gus' bir seferinde şöyle demiştir: “Ama şimdi bir ailem yok.  Harcayamayacağım 3 milyon dolar kadar çok param var"

3. Tehlike ve Korku. Hepsi Sensin

Tehlike ve Korku. Hepsi Sensin

Walter White her zaman için tehlike ve ihanetle karşı karşıyaydı. Zamanla bunların hayatının bir parçası olduğunu öğretti. Bir seferinde karısına şöyle demişti:

"Ben telikede değilim Skyler, tehlike benim! Adamın biri çalan kapıyı açınca vuruluyor ve sen benim o adam olduğumu mu sanıyorsun? Hayır! Ben kapıyı çalanım!

4. Her Zaman İyi Bir Avukatın Olsun

Her Zaman İyi Bir Avukatın Olsun

İyi veya kötü işler yapsan da her zaman kolayca ulaşabileceğin ve sana inanan bir avukatın olmalı.

5. Eğer Bir Şey İyiyse Mutlaka Başarılı Olur

Eğer Bir Şey İyiyse Mutlaka Başarılı Olur

Eğer bir şey iyiyse fiyatını sen belirlersin. Ona sahip olmak için insanlar uğraşır. Heisenberg'ı yaptığı işte bir imparator yapan kuşkusuz yaptığı işte iyi olmasıydı. 

6. Sizi Anlatacak Bir Tarzınız Olmalı

Sizi Anlatacak Bir Tarzınız Olmalı

Walter White'ı yani Heisenberg'ı kuşkusuz en iyi anlatan tarzı şapkası ve gözlükleriydi. Kıyafetlerindeki renk seçimi de duygularının dışa vurumundan başka bir şey değildi. İlk bir kaç sezon kırmızı ve sarı renkli kıyafetler tercih etti. Son sezonlara doğru ise gri ve koyu tonları ile daha kasvetli bir tarz yarattı.

7. Yardım talep Edeceğiniz Dostlarınız Olmalı

Yardım talep Edeceğiniz Dostlarınız Olmalı

Walter White Jr'ın kurtuğu web sitesi “Save Walter White” kim unutabilir ki? Babasına yardım toplamak için kurtuğu web sitesini...
 Walter White'ın da her zaman yardım isteyebileceği dostları vardı. Parayla bile olsa avukatı  Saul Goodman, Bacanağı Hank, Marie.

Belki biraz da Jesse Pinkman. 

8. Korkma

Korkma

Bir insanın korkuyla yaşayamayacağı kanıtlanmış şeydir. Walter White'ın 62 bölümde dediği gibi; "Korkunun en kötü şey olduğunu anladım. Korku bir düşmandır. Kalk ve gerçek dünyaya bir tekme at."

9. İyi Bir İsim Seçin

İyi Bir İsim Seçin

Dizinin yaratıcısı Vince Gilligan olduğu dünya içerisinde bir marka. Bu herkesin kabul ettiği bir şey. Dizi karakterlerine isim verirken tercihini şu şekilde açıklamış.

Kristal ve Mavi "Zafer" demektir. Bu yüzden  Ve bu yüzden Walter White Jr. iyi bir isimdi.  
Saul Goodman terimi "S'all İyi Adam" demek. Avukata bu ismi verdim.
Walter White ise iyi bir "İşletme Adı" oldu.
Heisenberg ise tam bir marka adı ve yeri doldurulamaz.

10. Güne İyi Bir Kahvaltıyla Başlayın

Güne İyi Bir Kahvaltıyla Başlayın

Dizi de 19 kez kahvaltı sahnesi görüldü. Tahıllar ve pastırma vazgeçilmezler arasındaydı. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları