Dünyanın En Pahalı Gereksiz "ŞEY"leri
Kuşkusuz parası olan istediğine istediği parayı verir ve o ürüne veya hizmete sahip olabilir. Ama öyle şeyler var ki ederinden çok daha fazlasına satılabilen bu ürünlere insanlar neden para veriyor anlamak mümkün değil. İşte size saçma bir şekilde pahalı olan ürünler.

1. Noodle Çatalı ve Kabı

Noodle Çatalı ve Kabı

Böyle bir sete 50$ kim verir ki diye düşünmeyin. Veren çok olmuş. Bu ürünü piyasaya süren de tabi ki ünlü bir marka. İngiltere'nin ünlü servis mağazası Harrods'dan başkası değil. 2008 yılında 50$'a piyasaya sürüldü ve alıcılara lüks bir masa örtüsü de gönderildi.

2. Su Kabı

Su Kabı

Bir su şişesi veya kabı ne kadar pahalı olabilir ki? Tabi bu su kabı Fernando Altamirano tarafından tasarlanmışsa ve 24 karat som altından ve kristalden yapılmışsa fiyatı 60,000$'ı bulabiliyor. Tabi bu pahalı su kabının içindeki suya 5 miligram altın tozu da koyuluyor. Şişenin içindeki su da özel bir karışım. Çünkü Fiji ve Fransa’daki su kaynaklarının bir karışımından oluşuyor.

3. Şef Bıçağı

Şef Bıçağı

40,000$'a mutfak eşyaları satan bir dükkan açabilir ve içini de yüzlerce bıçak setiyle doldurabilirsiniz. Ama Quintin Nel ve Hoffmann/Pieper, Nemusk markası için lüks bir bıçak seti tasarlamışlar. Çok özel bir çelik olan Damascus çeliğinden üretilen bu bıçak setinin fiyatı 40,000$.

4. Şemsiye

Şemsiye

Şemsiye bizi yağmurdan korur. En pahalısı ne kadar olabilir ki? En ucuzu bile bizi yağmurdan koruyabilirken ama timsah derisinden yapılana bir daire fiyatı vermeniz gerekebiliyor. Bu şemsiyeye İtalya'da timsah derisinden üretiliyor ve oldukça ağır. Buna kim para verir diye düşünmeyin ama arkasında İtalyan yarış kralı Flavio Briatore var. ve bu şemsiyenin fiyatı 50,000$.

5. Patlamış Mısır

Patlamış Mısır

Marketten 1 TL'ye bir paket patlamış mısır alır ve zevkle yeriz dimi? Peki bu patlamış mısıra Nielsen Massey Bourbon vanilyası, Vermont Krem Yağı, Laeso tuzu, üstünde yenilebilir 23 karat altın tanecikleriyle organik şeker eklenmişse fiyatı 250 $.

6. Kapı Tamponu

Kapı Tamponu

Bir kapının kapanmaması veya çarpmaması için bir aparat düşünün. Bu aparat büyük ihtimalle katlanmış bir kağıt veya evdeki küçük bir eşya olurdu. Ama Vancouver’li tasarımcı Tobias Long 3,500$ tutarında betondan yapılma kapı tamponu üretti. Özel bir parça yontmak için Long,  Alvar Aalto Savoy tabanına beton döküyor. Şekil tamamlandığında, pahalı olan bu taban kırılıyor. Sonrasında da ortaya böyle pahalı bir kapı tamponu çıkıyor.

7. Klavye

Klavye

Pahalı ve lüks bir ofisiniz var. Çok pahalı eşyalarla içini doldurdunuz. Bir teknoloji mağazasına gidip en pahalı klavyeyi bile alsanız belki de içinize sinmeyecek. İşte tam da içinize sinecek bir klavyeyi Gokukawa üretmiş. Deri kaplı bu İĞRENÇ klavyenin fiyatı sadece 548$.

8. Tuvalet Kağıdı

Tuvalet Kağıdı

Siz poponuzu ucuz tuvalet kağıtlarıyla silebilirsiniz ama zenginler böyle yapmıyor işte. Avustralya şirketi Toilet Paper Man, tanesi 1.5 milyon değerinde olan bu tuvalet kağıdını 22 karat altından yapıyor ve 3 katlı. 

9. Klozet Kapağı

Klozet Kapağı

Türkler pahalı klozet kavramıyla ilk defa Cem Uzan'la tanıştı. Bu ailenin kullandığı klozetler bile bir ara gündem olmuştu. Bu aile resmen para s.çıyordu haliyle de kullandıkları klozette pahalı olmalıydı. Bizim bu haberimize konu olan klozet kapağından kullanmışlar mıdır bilemeyiz ama karbon lifinden yapılan bu klozet kapakları 300$. Lamborghini ve Ferrari gibi lüks arabalarda kullanılan malzemeden yapılan bu klozet kapakları Headhunter Inc şirketi tarafından üretiliyor.

10. Kulaklık

Kulaklık

Kuşkusuz bir kulaklığın kulağa tam oturması ve iyi bir ses vermesi önemli bir konu. Ama bunun içinde bir kulaklığa 5,200$ ödemekte gerekmez. Bu kulaklığın ses kalitesini bilemeyiz ama Belçikalı bir kuyumcu Cassidy, 18 karat altın ve 118 elmas kullanarak bu kulaklıkları yapıyor.

11. Diş Macunu

Diş Macunu

Sağlık her zaman için ağız sağlığıyla başlar. Diş bakımı ve ağız bakımı çok önemli. Kullanılan diş macunu da ayrı bir önem taşıyor. Ama Dr. Tetsu Nakamoto biraz abartmış olayı ve Theodent 300 adındaki bu diş macunu için100$ dolar istiyor.

12. iPhone Kılıfı

iPhone Kılıfı

Tamam iPhone her zaman pahalı bir telefon olmuştur ama telefonun kendisinden daha pahalı bir kılıf kullanmakta ne Allah aşkına!

İngiliz tasarımcı Stuart Hugheskolları sıvamış ve iPhone 5 için bir kılıf tasarlamış. Bu kılıfın değeri tam tamına 15.3 milyon dolar ve 600 siyah ile beyaz elmastan oluşuyor. Ayrıca bu kılıfla verilen safir cam koruması da var.

13. Bir Çift Çorap

Bir Çift Çorap

En saçmasını en sona sakladık. 3 çift çorabı 10 TL'den almayanı dövdükleri bir dönemde Alman firması zengin müşterilerini düşünerek çorap üretmiş. Bu çoraplara sahip olmak için cebinizden  1,188$'ı çıkarmanız gerekiyor. Alman Falke adında lüks triko markası işine özendiği kesin. Dünyanın en pahalı çoraplarını üretmek için Peru’ya ait küçük develerin çok kaliteli tüylerini kullanıyorlar.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları