Fotoğraflarda Güzel Çıkmanın Püf Noktaları
Cep telefonları kameralı olduğundan beri artık yediğimizin içtiğimizin fotoğrafını bile çeker olduk. Tabi kendimizi de çekmeyi veya çektirmeyi bir kenara bırakmadık. Bunu gören cep telefonu üreticileri de cep telefonlarının kamera donanımını her geçen gün daha iyi hale getirdi. Peki iyi bir poz için kaliteli bir fotoğraf çeken telefon veya fotoğraf makinesi yeterli mi? Değil tabi. İşte poz vermenin püf noktaları.

1. Başınızı Öne Eğin

Başınızı Öne Eğin

Kamera karşısında dik bir şekilde durmak vücudunuza gelen ışıkların direk bir şekilde yansımasını sağlayacağından, omuz ve başın hafif öne eğilmesi fotoğraftaki derinliği artıracaktır. Fotoğrafta oluşacak gölgelenmeler fotoğrafa zenginlik katacaktır.

2. Dizlerinizi Hafifçe Kırın

Dizlerinizi Hafifçe Kırın

Boydan çekilen fotoğraflarda dik durmak fotoğrafta daha fazla boş alan bırakır. Ayrıca fotoğrafa daha resmi ve soğuk bir hava katar. Dizlerin kırılarak vücudun yarım “S” şekli alması daha dolu ve sevimli bir hava yaratacaktır.

3. Omuzlarınızı Düşürün

Omuzlarınızı Düşürün

Gergin ve yere paralel duran omuzlar ruh halinizi olduğunuzdan daha sinirli ve gergin olarak yansıtır. Omuzların serbest bırakılarak hafif birinin diğerinden daha aşağıya bırakılması, hem fotoğraf yüzeyinde daha fazla görünmenizi hemde daha pozitif bir enerji yansıtmanızı sağlayacaktır.

4. Ellerinizi Doğru Kullanın

Ellerinizi Doğru Kullanın

Sıklıkla yapılan hatalardan biride suratın yanına konulan ellerin yanlış konumlandırılmasıdır. Genelde yapılan düşünür gibi poz vermek sizi olduğunuzdan daha düşünceli ve kaygılı gösterecektir. Bunun yerine Yüzünüzü elinize yaslayarak dirseğinizi de vücudunuzun ön tarafına doğru çekin. Böylece düşünen adam pozundan kurtulmuş olacaksınız.

5. Tam Cephe Poz Vermeyin

Tam Cephe Poz Vermeyin

Muhakkak ki topluluk fotoğraflarından önde çömelerek poz vermişsinizdir. Genelde kötü görüntülere neden olan bu hakareti kendi lehinize çevirmek oldukça kolay. Kamera objektifine tam cephe poz vermek yerine kendi ekseninizde yaklaşık 45 derece dönmek sizi daha güzel gösterecektir.

6. Vücuduz Hafifçe S Çizmeli

Vücuduz Hafifçe S Çizmeli

Tam boy fotoğraflarda dik durmaktan kaçının. Vücut hatlarınızın daha belirgin olması için hafifçe S şekli sizi daha sempatik ve güzel gösterecektir.

Bu dediklerimizi poz verirken uygularsanız fotoğraflarınızda ki değişimi mutlaka fark edeceksiniz. Ama mutlaka tüm fotoğraflarınızda gülümsemeyi ihmal etmeyiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları