Hayatınıza Kolaylık Katacak 11 Küçük Bilgi


Bazı sorunlar vardır. Bu sorunu çözmek saniyelerinizi bile almaz. Ama çözümü bilmediğiniz için de bu sizin için ciddi bir soruna dönüşebilir. Hatta öyle pratik yollar vardır ki bunları bildiğinizde bulunduğunuz ortam da anında tüm ilgi size yönelebilir. İşte size bu havalı bilgilerden bazıları.

1. Bunu kesin annelerimiz biliyordur. Tenceredeki yemeğin taşmamasını istiyorsanız üzerine tahta bir kaşık bırakın. Asla taşmayacaktır.

Bunu kesin annelerimiz biliyordur. Tenceredeki yemeğin taşmamasını istiyorsanız üzerine tahta bir kaşık bırakın. Asla taşmayacaktır.

2. Cep telefonu kamerlarınızı silgi ile silerek netleştirebilirsiniz.

Cep telefonu kamerlarınızı silgi ile silerek netleştirebilirsiniz.


3. Terliklerinizin kopmaması için tabanına ufak bir müdahale terliklerinizin ömrünü uzatabilir.

Terliklerinizin kopmaması için tabanına ufak bir müdahale terliklerinizin ömrünü uzatabilir.

4. Saç düzleştirme aletinini gömlek yakalarını düzleştirmek için de kullansanız kimsenin haberi olmaz.

Saç düzleştirme aletinini gömlek yakalarını düzleştirmek için de kullansanız kimsenin haberi olmaz.

5. Boyu değil işlevi önemli sözünü unutun. Acı biberi tespit etmek için rengine değil boyuna bakın. Küçük olan en acı olanıdır.

Boyu değil işlevi önemli sözünü unutun. Acı biberi tespit etmek için rengine değil boyuna bakın. Küçük olan en acı olanıdır.

6. Eğer tercih etme seçeneğiniz varsa mutlaka cam şişede olan suyu için. Plastik şişedeki sular sağlıklı değildir.

Eğer tercih etme seçeneğiniz varsa mutlaka cam şişede olan suyu için. Plastik şişedeki sular sağlıklı değildir.

7. Bal en doğal en sağlıklı yiyeceklerden birisidir. Ama balı mutlaka ışık ve ısıdan uzak tutmalısınız. Bu balın daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

Bal en doğal en sağlıklı yiyeceklerden birisidir. Ama balı mutlaka ışık ve ısıdan uzak tutmalısınız. Bu balın daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

8. Çay en çok tükettiğimiz içeceklerin başında geliyor. Bazıları soğuk sevse de çayı ne çok sıcak ne de çok soğuk tüketin. Çünkü ikisi de mide zarı için oldukça zararlı.

Çay en çok tükettiğimiz içeceklerin başında geliyor. Bazıları soğuk sevse de çayı ne çok sıcak ne de çok soğuk tüketin. Çünkü ikisi de mide zarı için oldukça zararlı.

9. Muzu severek tüketiyoruz. Ama eğer sivrisineklerin çok olduğu bir ortamdaysanız bu sevginize biraz ara verin. Çünkü sivrisinekler muzu yeni tüketmiş birine daha çok ilgi duyuyor.

Muzu severek tüketiyoruz. Ama eğer sivrisineklerin çok olduğu bir ortamdaysanız bu sevginize biraz ara verin. Çünkü sivrisinekler muzu yeni tüketmiş birine daha çok ilgi duyuyor.

10. Avokado çok çabuk bozulan bir meyvedir. Çok çabuk tüketmelisiniz ve kuşlardan da uzak tutmalısınız. Onlar için ölümcül olabilir.

Avokado çok çabuk bozulan bir meyvedir. Çok çabuk tüketmelisiniz ve kuşlardan da uzak tutmalısınız. Onlar için ölümcül olabilir.

11. Yumurtanın taze mi bayat mı olduğunu anlamak oldukça kolaydır. Eğer yumurta suya batmıyorsa o yumurtadan uzak durun. Çünkü bayatlamıştır.

Yumurtanın taze mi bayat mı olduğunu anlamak oldukça kolaydır. Eğer yumurta suya batmıyorsa o yumurtadan uzak durun. Çünkü bayatlamıştır.

loading...

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları