Ünlülerin Makyajsız Hallerini Görmek İstemeyebilirsiniz
Bir arkadaşımın sözü vardır aklımdan çıkmayan. 'Evlenmeden önce ilk işim evleneceğim kişiyi havuza sokup çıkartmak olacak.’ O kadar da değil demiştim söylediğinde.

Şimdi aklıma geldikçe arkadaşımın ne kadar haklı olduğunu anlıyorum. Hele ki az sonra göreceğimiz fotoğraflardan sonra sizin de bu düşünceye katılacağınıza inanıyorum. Bir de öğrendiğim kadarıyla su bazlı makyaj malzemeleri üretilmiş ve sudan etkilenmiyormuş. Eve badana yapılırken su bazlı boya dedikleri var ya hani işte onun gibi. Vay bizim halimize. Makyaj erkeklere yapılabilecek en büyük kötülüğün anasıdır! Yok, yok makyaj bir sanat! Ben karar veremedim. Karar aşamasını sizlere bırakalım ve başlayalım.

1- Kim Kardashian

1- Kim Kardashian

Kim Kardashian’ı tanımayan yoktur herhalde. Sansasyonel olaylarla ki genelde giydiği kıyafetleri ve doğum yapmadan önce hamile iken sosyal medyada sıkça karşılaştığımız fotoğrafları ile bir hayli ün kazandı ülkemizde de. Şanını geniş kalçalarına borçlu olduğunu da atlamamak gerek. Paris Hilton ile olan arkadaşlığı sırasında medyanın dikkatini çeken ünlü isim şimdi de makyajsız haliyle karşınızda. Yorumu sizlere bırakıyoruz.

2- Lady Gaga

2- Lady Gaga

Stefani Joanne Angelina Germanotta! Ünlü Brezilyalı futbolcudan bahsedermiş hissine kapıldım. Neyse biz onu Lady Gaga olarak tanımaya devam edelim. Ünlü şarkıcının da makyajsız hali gece uykumdan kalkıp görsem korkarım hissi uyandırıyor. Kliplerinde ve konserlerinde sahne gösterileri ve danslarıyla büyük yankı uyandıran Lady Gaga’yı en çok anımsatan olay sanırım sosyal mesaj vermek için; ki kadınların bir et parçası, meta olarak görülmesine karşı koyduğu bir tepkinin yansımasıydı, giydiği et kostümüdür. Bu mesajını fazlasıyla haklı bulmam bir yana keşke seni absürd kıyafetlerin ve sahne şovlarınla görseydik de makyajsız görmeseydik demeden geçemedim.

3- Beyonce

3- Beyonce

1990’lı yılların sonunda ‘Destiny’s Child’ grubuyla ün kazanan Beyonce da bizi hayal kırıklığına uğratan ünlülerden. Bildiğiniz üzere Beyonce grup ile yollarını ayırmış ve tek devam etmiştir. Ünlü hip-hop sanatçısı Jay Z ile dünya evine giren Beyonce da Kardashian gibi kalçaları ile meşhur. Sahne performansı ile Beyonce’a benzemeye çalıştığı şeklinde sıkça yorumlara maruz kalan Hadise’nin, Beyonce’un makyajsız haliyle olan benzerliği sizin de dikkatiniz çekecek gibi. Yoksa kardeş mi ikisi?

4- Hilary Duff

4- Hilary Duff

Lizzie McGuire dizisinde oynadığı karakter ile hızlı bir şekilde gençlerin idolü haline gelen Duff, kariyerine genç yaşlarda başladı. Güzelliği ile dikkat çeken ünlülerden biri olan aktris ve şarkıcının makyajsız halini buzlar kraliçesi olarak tanımlamak yanlış olmayacaktır. Öylesine soluk ve soğuk.

5- Katy Perry

5- Katy Perry

Katheryn Elizabeth Hudson. Ünlü Amerikalı şarkıcı ve söz yazarı, müziğe küçük yaşlarda başlamıştır. Henüz 20 yaşındayken ilk albümünü yapan şarkıcı ‘Teenage Dream’, ‘Firework’ ve ‘E.T.’ şarkıları ile dünya müzik piyasası listelerinde ilk sıralarda yer almıştır. Birçok Amerikalı şarkıcı gibi farklı kostümleri ve klipleri ile ün kazanmıştır. Ünlü şarkıcının makyajsız hali ne yazık ki müzikleri kadar güzel değil. Makyajsız hali ile sevimli hobbit Frodo’ya (Elijah Wood) benzerliği dikkat çekici. Yeni bir Hobbit filmi çekilecek olursa ünlü şarkıcının kesinlikle filmde değerlendirilmesi gerekiyor!

6- Mila Kunis

6- Mila Kunis

Makyajın çokdeğerli bir hazine olduğunu bir kere daha anladık Kunis ile. ‘Black Swan’filmindeki Lily karakteri ile tanıdığımız Kunis’in makyajsız hali yok artıkdedirtecek cinsten. Göz altı ve kapaklarında morluklar olan güzel oyuncu hakkında yorumu size bırakıyoruz.

7- Tyra Banks

7- Tyra Banks

‘Ey makyaj sen nelere kadirsin!’ demekten kendinizi alamayacağınız bir ünlü daha. Emmy Ödülü sahibi ‘The Tyra Banks Show’un ünlü sunucusu, bir zamanların ‘Victoria’s Secret’ meleği. Melek deyimi biraz ağır gelmiş Banks için. Makyajsız sokağa çıkmaması konusunda birileri uyarmalı ünlü yıldızı.

8- Pamela Anderson

8- Pamela Anderson

Labatt! Bira markası ile yapılan modellik anlaşması, 90’lı yıllarda birçok kez ‘Playboy’ dergisine verilen pozlar ve üne kavuşturan ‘Baywatch’ dizisi. Tabi bunlarla da sınırlı değil onu üne kavuşturan olaylar silsilesi. Olaylı evliliği, göğüs estetiği sonrası bayan göğüs olarak tabir edilebilecek boyutlardaki göğüsleri. İlgiyi göğüslerinin çekmesi onun en büyük şansı. Çünkü makyajsız hali pek de hoşunuza gitmeyecek. 

9- Kristen Stewart

9- Kristen Stewart

Adını ‘Alacakaranlık’ serisinde oynadığı Bella karakteri ile dünyaya duyuran ünlü oyuncu, sansasyonel bir olay ile biten evliliği ile de gündemi uzun bir süre meşgul etmişti. Umudumuz o ki daha fazla makyajsız yakalanıp gündemi meşgul etme niyetinde değildir.

10- Helena Christensen

10- Helena Christensen

Bir diğer ‘Victoria’s Secret’ mankeni ve güzellik kraliçesi ve hayal kırıklığı. ‘Nylon’ dergisinde yönetmenlik yapan, kıyafet tasarlayan ve yardım kuruluşlarına destek sağlayan çalışkan model kendine zaman ayıramamış olmalı ki makyajsız haliyle hayranlarını şok ediyor.

11- Janice Dickinson

11- Janice Dickinson

Amerikalı ünlü model de zamanın hışmına uğrayanlardan. 70’li ve 80’li yılların en başarılı modellerinden olan, güzelliğiyle dikkatleri üzerine çeken Dickinson’ın da makyajsız hali görenleri korkutacak gibi.

12- Britney Spears

12- Britney Spears

Milyonlar satan single ve albümleri, dillere pelesenk olmuş şarkıları ile tüm dünyada tanınan ve Amerika’da en çok satan kadın şarkıcılardan biri olan Spears ne yazık ki makyajsız yakalandığı anlarda hayranlarını hayal kırıklığına uğratan yıldızlardan bir diğeri. Dünya yıldızı olmak onu da bu potaya girmekten kurtaramadı.

Bonus: Bergüzar Korel

Bonus: Bergüzar Korel

Aaa bu da ne şimdi dediğinizi biliyoruz. Ben de sizinle aynı düşüncedeyim ve Bergüzar Korel’in doğal güzelliğini ön plana çıkartmak, 13’ün uğursuzluğunu yenmekti amaç.

Türkiye’nin en doğal güzellerinden biri olan Bergüzar Korel, bu listede ‘Makyajsız nasıl güzel olunur?’ sorusunun cevabı olarak yer alıyor.

Bergüzar bir anne.

Bergüzar iyi bir oyuncu.

Bergüzar doğal güzel.

Bergüzar gibi ol!

Diyerek kendilerini boya kovasının içine sokarak güzel olduğunu sanan genç kızlarımıza sesleniyor ve örnek almalarını rica ediyorum.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları