Animeler çizgi film gibi görünse de büyüklere hitap ettiği bir gerçek. Küçüklerin de izleyebileceği animeler elbette var ama şimdi yetişkinlerin izleyebileceği 10 anime filmi ile sizi baş başa bırakıyoruz.

1. SHOJO TSUBAKI - CHIKA GENTO GEKIGA

Bu filmi ne zaman seyretsek; içimizde farklı bir burukluk oluşuyor. Midori adlı kızcağızın hayat hikayesini izlediğimiz bu yapımda, inanılmaz trajik bir hikayeye tanık olurken; bir anda kendinizi cehennemin tam ortasında bulacaksınız, hazır olun! Gerçi sizi buna kimse hazırlayamaz. Sinirleri sağlam olmayan yol yakınken dönmeli!

2. BLOOD - THE LAST VAMPIRE

Yaşayan son orijinal vampir Saya ile tanışın. Kendisi bir lise öğrencisi gibi gözükebilir. Esasen kendisi hükümet için çalışan ve genetik mutasyonla vampir olmaya çalışıp ancak yarasa kılıklı canavarlara dönüşen Chiropterans adlı varlıkları avlayan bir samuray! Bu harika anime filmin gerçek oyuncularla çekilen bir sinema filmi de var. Ancak o kadar vasat ki, ondan uzak durun. Esas mevzu animede kopuyor!

3. CITY ROTT

Frank Sudol, bu kanlı zombi animasyon filmind adeta tek kişilik bir ordu olarak çalışmış. Kendisi filmin yapımcısı, yönetmeni, animasyoncusu, seslendirmecisi ve müziklerinin bestecisi. Peki iki boyutlu animasyon bir zombi filmi izlemeye değer mi? Şöyle söyleyelim; The Walking Dead bu animasyonu izlese önünde diz çöker, tövbe ister, böbreklerinden birini de bağışlar!

4. VAMPIRE HUNTER D - BLOODLUST

Saklamıyoruz, Vampire Hunter D'nin hastasıyız ve ne zaman bir anime listesi yapsak kendisine yer veriyoruz. Çünkü özellikle de bu Bloodlust filmi ne kadar takipçimiz tarafından izlenirse, D severlerin sayısı o kadar artacak eminiz. Gotik bir vampir şölenine aksiyon dolu bir küvette hazırlanmak isteyenler, üzerlerine rahat bir şeyler giyip D'yi izlemeye koyulsunlar!

5. MAKAITOSHI SHINJUKU

Boynuz kulağı geçer derler; bu filmin hikayesi bu atasözünü tema ediniyor. Efsane bir savaşçı olan babasının ölümü sonrasında katili Rebi Ra'nın peşine düşen Kyoya'nın hikayesini izliyoruz bu filmde. Sağlam bir aksiyon filmi de sayılabilecek olan yapımı rakiplerinden ayıran şey elbette okyanus dolusu kan! Film bittikten sonra bir süre her şeyi kırmızı renkte göreceksiniz.

6. PEUE (S) DU NOIR

Antoloji filmlerini sevenler, Fransız sinemasına hasta olanlar ve kafadan kontak beş hikayeyi bir oturuşta izleyebilecekler, hemen bu filme saldırsın! Tamamı siyah beyaz olan ve Fransızcanın romantik olduğu kadar korkunç bir dil olabileceğini de ispatlayan o kafadan kontak film işte bu! Fazla söze gerek yok, beşi bir yerdenizi taktık sayın!

7. GYO- TOKYO FISH ATTACK

Zombi istilası desek bize 50 tane film sayarsınız. Peki, metal bacaklı balıkların istilası desek? Noldu? Ses yok di mi? Endişelenmeyin, sizi bugüne dek izlediğiniz en tuhaf filmlerden biriyle tanıştırmak elbette görevimiz. Tüm deniz alemi metal bacakların üzerinde ayaklandı ve Tokyo'yu işgale kalkıştılar, tek istedikleriyse taze insan eti!

8. LILY C.A.T.

23. asırda artık dünyada madenler tükenmiş durumdadır. Şirketler, uzaya açılıp maden avına girişirler. Bu şirketlerin en iddialılarından olan Saldes'in ekibi rutin yolculuklarından birinde canlı bir organizmaya rastlar ve araştırmak için gemiye alır. O andan sonra olaylar anlatılmaz, yaşanır seviyesinde cereyan etmekte! Bilim kurgu ve korku sevenler kaçırmasın!

9. PERFECT BLUE

Anime dünyasının en acı kaybı hiç şüphesiz ki gencecik yaşında yakalandığı elim bir hastalığa yenik düşen Satoshi Kon'du. Tüm zamanların en iyi anime filmlerinden bazılarına imza atan bu genç ustanın en önemli eseri olarak gösterilen Perfect Blue'yu izlememek gerçekten kayıptır. Bu filmden arakladıklarıyla Black Swan'ı çekip Oscar alan Aronofsky'e de sinkaflı selamlarımızı gönderiyoruz. Gerçek bir psikolojik gerilim ziyafetine hazır mısınız?

10. WICKED CITY

Listemizin son filmini ana akımda fazla bilinmeyen bir klasikten seçtik. 1987 tarihli Wicked City, erotizm, şiddet ve aksiyon dozunu atmosfere taşıyan oldukça başarılı bir yapım. Zoraki ortaklık yapmak zorunda kalan bir insan ve bir iblisin başından geçen türlü manyaklıkları izlerken gerim gerim gerildiğinizi fark edeceksiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları