Kuşkusuz en rahat ettiğimiz şekilde otururuz. Bazı ortamlara göre oturma şeklimizi değiştirsekte genel olarak doğuştan beri gelen alışkanlıklarla oturma şeklimiz değişmez. Peki oturma şeklimiz kişiliğimiz hakkında ne gibi ipuçları veriyor?

1. Dik

Dik

Sen neredeyse hiçbir kararının ve hareketinin doğruluğundan şüphe duymayan, iradeli ve kendine güvenen birisin. Her zaman kontrolde olmayı seversin. Aynı zamanda çevrende güvenilir birisin. Her zaman çevrendekilerin zor zamanlarında yanında olursun ve onları kurtarmaya çalışırsın.

2. Arkaya Yaslanarak

Arkaya Yaslanarak

Sen hiç bir zaman diğerlerinden farklı kalmayan, içli ve sempatik birisin. Kararlarında ve düşüncelerinde analitik olmayı kural edinmişsin. Ciddi bir şeyin içindeysen, önce uzun bir zaman durumu izlersin sonra artılarını ve eksilerini karşılaştırırsın.

3. İleri Eğilerek

İleri Eğilerek

Bu pozisyon bir şeylere kolayca heyecanlanan ve bir çok şeyle ilgilenen kişilerin karakteristik pozisyonudur. Sen kısmen meraklı ve yeni tanıdıklar edinmeye açık birisin. Kendini başkalarına sevdirebilirsin, ustalıkla övdürebilirsin ve eğer ortamı uygun buluyorsan karşındakini çok güzel övebilirsin.

4. Bacakları Birleştirerek

Bacakları Birleştirerek

İlk bakışta soğuk biri olarak görünebilirsin ama seni yakından tanıyan insanlar iyiliğini, tatlılığını ve samimiyetini görür. Ciddi meselelerde açık, dobra bir insansın. Dakik, titiz, dikkatli ve planına bağlı kalmayı tercih eden bir insansın.

5. Ayak Bileklerini Çapraz Yaparak

Ayak Bileklerini Çapraz Yaparak

Sen genellikle liderlik özelliğini gösteren, amaçlı bir insansın. Her zaman her şeyden haberli olmak isteyen, her şeyi hatta bazen herkesi kontrol altında tutmayı deneyen bir insansın. Bu yüzden sana buyrukçu diyebilirler. Yeni arkadaş edinmeye açık biri olmaktan ziyade ilişkilerde kıskanç birisin.

6. Bacak Bacak Üstüne Atarak

Bacak Bacak Üstüne Atarak

Sen genellikle yabancıların önünde utanan mütevazı hatta biraz çekingen birisin. Seni kendine güvenen biri olarak nitelendirmek biraz zor. Duygularını ve hislerini başkalarından saklamaya çalışırsın. Bu yüzden insanlar senin hakkında içine kapanık birisi olarak düşünür.

7. Kolları Bağlayarak

Kolları Bağlayarak

Sen güçlü karaktere sahip ciddi birisin. Düşüncelerin derin bu yüzden de genellikle yüzünde bir gülümseme yerine düşünceli ve odaklanmış bir ifade mevcut. Tamamen kendine güvenli hissetmene rağmen, başka insanlara açılmada çok hızlı davranma. 

8. Elleri Bacakların Arasına Sokarak

Elleri Bacakların Arasına Sokarak

Sen çok kibar, duygusal ve iyi huylu bir insansın. Başka insanların problemlerini görmezden gelmezsin hatta olabildiğince çok yardım etmeye çalışırsın. Aynı zamanda oldukça çekingen ve aldığın kararlardan ve sözlerinden şüphe duyan birisin.

9. Eller Dizlerin Üzerinde

Eller Dizlerin Üzerinde

Sen açık bir lider, cesur, kendine güvenli ve başkalarına da bunu açıkça gösteren bir insansın. Dalgın insanlardan ziyade bu pozisyon sıklıkla dikkatli ve odaklanmış insanlarda görülür. Sadece kendi kararların için değil başkalarının da karaları için sorumluluk almaktan korkmayan bir insansın. Problemlerden korkmazsın ve onları çözmek için kolay bir yol bulursun.

10. Elleri Birbirine Kilitleyerek

Elleri Birbirine Kilitleyerek

Sen duygusal, açık, içten ve sıcakkanlı bir insansın. Neşelisin, her zaman iyimser kalmaya çalışırsın ve bunu diğer insanlarla paylaşırsın. İnsanlar seninle konuştuklarında iyi enerji dolar ve ilham alır. Bu yüzden de neredeyse hiç yalnız kalmazsın.  

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları