Son Anda Game Of Thrones'da Rol Alamayan Oyuncular
Game Of Thrones dünya çapınca milyonlarca hayranı olan bir dizi. Ünlü ve ünsüz çok sayıdaki oyuncu bu dizi ile çok daha büyük kesimlere ulaştılar. Peki GOT'ta yüzüne aşina olduğumuz bu oyuncuların yerine başkalarının düşünüldüğünü biliyor muydunuz?

1. Izzy Meikle Small – Sansa Stark

Izzy Meikle Small – Sansa Stark

Izzy Meikle Small, Sansa Stark rolü için son ikiye kaldığını ancak seçilemediğini ve bunun için de çok üzgün olduğunu belirtiyor.

2. Jared Harris – Yüce Rahip

Jared Harris – Yüce Rahip

Jared Harris verdiği bir demeçte, Anthony Hopkins’in Westworld’deki rolünü ve Jonathan Pryce’ın Game of Thrones’taki Yüce Rahip rolünü nasıl kaybettiğini anlatmıştı.

3. Eugene Simon – Joffrey Baratheon

 Eugene Simon – Joffrey Baratheon

Eugene Simon verdiği bir röportajda ilk olarak Joffrey Baratheon rolü için seçmelere gittiğini, ancak rolü Jack Gleeson için doğru olduğunu belirtmiş.

4. Dominic West – Mance Rayder

Dominic West – Mance Rayder

Dominic West verdiği bir röportajda Game of Thrones’tan teklif aldığını ancak rolü reddettiğini söylemiş. West’in babası ve yeğeni, Game of Thrones’un televizyondaki en harika dizi olduğunu söylemiş. Dominic West bunun sonrasında çok kötü hissettiğini çünkü rolü geri çevirdiğini belirtiyor. West, hangi rol olduğunu hatırlayamasa da Ned Stark’a önem ve dış görünüş bakımından çok benzediğini söylüyor. Bu bilgiler ışığında birçok hayranın tahmin ettiği rol ise Mance Rayder.

5. Jaime Campbell – Waymar Royce

 Jaime Campbell – Waymar Royce

Twilight’ın yıldızı Jaime Campbell verdiği bir demeçte dizinin ilk bölümünde Waymar Royce’u oynadığını doğruladı. Fakat sonrasında Jaime Campbell’ın yerine Rob Ostlere layık görülmüş.

6. Conleth Hill – Robert Baratheon

Conleth Hill – Robert Baratheon

Dizide Lord Varys olarak izlediğimiz Conleth Hill, bu yılın başında Robert Baratheon hakkındaki söylentiyi doğruladı. 

7. Mahershala Ali – Xaro Xhoan Daxos

Mahershala Ali – Xaro Xhoan Daxos

Bu yıl Oscar kazanan Mahershala Ali, yıllar önce Game of Thrones’un seçmelerine katılmış ve çok gergin hissettiğini söylemiş. Yıllar sonra dizinin cast direktörü Nina Gold, “Vay canına, Mahershala Ali’yi nasıl reddedebildim!” diyerek pişmanlığını belirtmiş.

8. Iwan Rheon – Jon Snow

Iwan Rheon – Jon Snow

Dizide Ramsay Bolton olarak izlediğimiz Iwan Rheon, ilk başta Jon Snow olarak düşünülmüş. Dizinin yapımcıları David Benioff ve Dan Weiss, Rheon’un performansını çok beğenmişler ve onu kendi radarlarına almıştır. Ve böylece Rheon Ramsay Bolton olmuş.

9. Jennifer Ehle – Catelyn Stark

Jennifer Ehle – Catelyn Stark

Jennifer Ehle aslında ilk başta dizinin kadrosundaydı. Hatta dizinin ilk bölümünde bile rol almıştı. Ancak sonradan Catelyn Stark rolüne Jennifer Ehle değil, Michelle Fairley layık görüldü.

10. Tamzin Merchant – Daenerys Targaryen

Tamzin Merchant – Daenerys Targaryen

George Martin, Tamzin Merchant’ın The Tudors dizisinde VIII. Henry’nin beşinci karısını canlandırırken sergilediği performanstan övgüyle bahsetmiş ve Ejderhaların Annesi’nin onun olmasını istemiş. Ancak Tamzin Merchant’ın bu role neden seçilmediği bilinmiyor.

11. Gilian Anderson – Cersei Lannister

Gilian Anderson – Cersei Lannister

X-Files, Hannibal gibi dizilerle kalbimizi kazanan ve şimdilerde de American Gods’ta izlediğimiz Gillian Anderson’ın Game of Thrones’ta hangi karakter için teklif geldiği bilinmemesine rağmen birçok hayran Cersei Lannister rolünde buluşuyor. Anderson verdiği röportajda, “18 yaşındaki halim, izlemeyi çok sevdiğim Game of Thrones ve Downton Abbey’den gelen teklifleri geri çevirdiğime inanamıyor.” demiş.

12. Sam Claflin – Viserys Targaryen ve Jon Snow

Sam Claflin – Viserys Targaryen ve Jon Snow

Açlık Oyunları ve Karayip Korsanları gibi filmlerde rol alan Sam Claflin, iki önemli rol için de seçmelere katılmış.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları