2017’de Twitter’da En Çok Bunlar Konuşuldu
Twitter, 2017 yılında ülkemizde en çok hangi hesaplar, kişiler, konular ve hashtaglerin konuşulduğunu #ThisHappened etiketi ile paylaştı.

Twitter‘ın paylaştığı bilgilere göre 2017 yılında Türkiye’de en çok Beşiktaş konuşulurken en çok bahsi geçirilen hesap ise 11.7 milyon takipçiye sahip olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ait resmi hesap @RT_Erdogan oldu.

 

Türkiye’de Futbol dünyasının lideri : Beşiktaş

Beşiktaş’ın ardından en çok etkileşime geçilen futbol takımı Galatasaray olurken, onu ezeli rakip Fenerbahçe izledi. Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi Twitter hesabı ise Twitter kullanıcılarının en çok etkileşime geçtiği bir diğer kurum oldu.

Twitter’da Türkiye’de 2017 yılında da ünlüler dünyasında en çok konuşulan isim skandallarıyla ünlü şarkıcı Justin Bieber oldu. Twitter kullanıcıları bu sene ünlüler dünyası içinde en çok Elçin Sangu ve Barış Arduç’un resmi Twitter hesaplarıyla etkileşime geçti.

En çok etkilişime geçilen ünlü hesapları

Bu sene Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve insan hayatını büyük ölçüde etkileyen depremler, yaşanan her olayın eş zamanlı konuşulduğu sosyal platform olan Twitter’da da konuşuldu.

Tesla’nın sahibi ünlü mucit Elon Musk’ın ülkemizi ziyareti ve Atatürk’ün sözünü paylaşması Twitter kullanıcıların en fazla yorum yaptığı konulardan biri oldu.

2017’de Türkiye’de en çok konuşulan ilk 5 hashtag ve hesap ise şöyle:

Hashtag:

1-Beşiktaş

2-Kısmetse Olur

3-Seçkin Özdemir

4-Türkiye

5-Elçin Sangu

http://www.halilibrahimsan.com.tr/sosyal-medya/2017de-twitterda-en-cok-konusulan-basliklar/

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları