93. Oscar Ödülleri sahiplerini buldu
2021 yılı Oscar Ödülleri için Mank filmi 10 dalda aday gösterilirken; The Father, Judas and the Black Messiah, Minari, Nomadland, Sound of Metal ve The Trial of the Chicago 7 adlı yapımlar 6’şar dalda Akademi Ödülleri‘ne aday oldu.

2021 yılının En İyi Filmi Nomadland olurken Frances McDormand En İyi Kadın Oyuncu, Anthony Hopkins de En İyi Erkek oyuncu seçildi. Nomadland filminin yönetmeni Chloé Zhao En iyi Yönetmen dalında Oscar heykelciğini evine götürdü. Soul filmi de En İyi Animasyon Film seçildi.

2021 Oscar Adayları ve Kazananların Tam Listesi

En İyi Film

  • The Father
  • Judas and the Black Messiah
  • Mank
  • Minari
  • KAZANAN: Nomadland
  • Promising Young Woman
  • Sound of Metal
  • The Trial of the Chicago 7

En İyi Kadın Oyuncu

En İyi Kadın Oyuncu
  • Viola Davis (“Ma Rainey’s Black Bottom”)
  • Andra Day (“The United States v. Billie Holiday”)
  • Vanessa Kirby (“Pieces of a Woman”)
  • KAZANAN: Frances McDormand (“Nomadland”)
  • Carey Mulligan (“Promising Young Woman”)

En İyi Erkek Oyuncu

En İyi Erkek Oyuncu
  • Riz Ahmed (“Sound of Metal”)
  • Chadwick Boseman (“Ma Rainey’s Black Bottom”)
  • KAZANAN: Anthony Hopkins (“The Father”)
  • Gary Oldman (“Mank”)
  • Steven Yeun (“Minari”)

En İyi Yönetmen

  • Thomas Vinterberg (“Another Round”)
  • David Fincher (“Mank”)
  • Lee Isaac Chung (“Minari”)
  • KAZANAN: Chloé Zhao (“Nomadland”)
  • Emerald Fennell (“Promising Young Woman”)

En İyi Animasyon Filmi

  • “Onward” (Pixar)
  • “Over the Moon” (Netflix)
  • “Shaun the Sheep Movie: Farmageddon” (Netflix)
  • KAZANAN: “Soul” (Pixar)
  • “Wolfwalkers” (Apple TV Plus/GKIDS)

En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu

  • Sacha Baron Cohen (“The Trial of the Chicago 7”)
  • KAZANAN: Daniel Kaluuya (“Judas and the Black Messiah”)
  • Leslie Odom Jr. (“One Night in Miami”)
  • Paul Raci (“Sound of Metal”)
  • Lakeith Stanfield (“Judas and the Black Messiah”)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

  • Maria Bakalova (‘Borat Subsequent Moviefilm”)
  • Glenn Close (“Hillbilly Elegy”)
  • Olivia Colman (“The Father”)
  • Amanda Seyfried (“Mank”)
  • KAZANAN: Youn Yuh-jung (“Minari”)

En İyi Belgesel

  • “Collective” (Magnolia Pictures and Participant)
  • “Crip Camp” (Netflix)
  • “The Mole Agent” (Gravitas Ventures)
  • KAZANAN: “My Octopus Teacher” (Netflix)
  • “Time” (Amazon Studios)

En İyi Kısa Belgesel

  • KAZANAN: “Colette” (Time Travel Unlimited)
  • “A Concerto Is a Conversation” (Breakwater Studios)
  • “Do Not Split” (Field of Vision)
  • “Hunger Ward” (MTV Documentary Films)
  • “A Love Song for Latasha” (Netflix)

En İyi Kısa Animasyon Filmi

  • “Burrow” (Disney Plus/Pixar)
  • “Genius Loci” (Kazak Productions)
  • KAZANAN: “If Anything Happens I Love You” (Netflix)
  • “Opera” (Beasts and Natives Alike)
  • “Yes-People” (CAOZ hf. Hólamói)

En İyi Kısa Film

  • “Feeling Through”
  • “The Letter Room”
  • “The Present”
  • KAZANAN: “Two Distant Strangers”
  • “White Eye”

En İyi Kostüm Tasarımı

  • “Emma,” Alexandra Byrne
  • “Mank,” Trish Summerville
  • KAZANAN: “Ma Rainey’s Black Bottom,” Ann Roth
  • “Mulan,” Bina Daigeler
  • “Pinocchio”

En İyi Orijinal Müzik

  • “Da 5 Bloods,” Terence Blanchard
  • “Mank,” Trent Reznor, Atticus Ross
  • “Minari,” Emile Mosseri
  • “News of the World,” James Newton Howard
  • KAZANAN: “Soul,” Trent Reznor, Atticus Ross, Jon Batiste

En İyi Ses

  • “Greyhound,” Odin Benitez, Jason King, Christian P. Minkler, Michael Minkler, Jeff Sawyer
  • “Mank,” Ren Klyce, Jeremy Molod, David Parker, Nathan Nance, Drew Kunin
  • “News of the World,” John Pritchett, Mike Prestwood Smith, William Miller, Oliver Tarney, Michael Fentum
  • “Soul,” Coya Elliott, Ren Klyce, David Parker, Vince Caro
  • KAZANAN: “Sound of Metal,” Phillip Bladh, Nicolas Becker, Jaime Baksht, Michelle Couttolenc, Carlos Cortés, Carolina Santana

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)



Facebook Yorumları



Disqus Yorumları