Delinin birisi kuyuya bir taş atmış ve binlerce kişi bu taşın peşinden giderek Aamir Khan’a övgüler yağdırmaya başlamış. O deli de "Enteresan Bilgiler Ansiklopedisi" isimli Facebook hesabını yöneten kişi yada kişiler. Paylaştığı yalan yanlış bilgilerle aslı astarı araştırılmadan 10 binlerce beğeni alıyor. Son yalanı ise amir Khan’ın LÖSEV’e 2 Milyon Dolar Bağış yaptığı iddiasıydı.

İnternette dolaşan haberlerin gerçekliğini araştıran Teyit.org isimli site "Enteresan Bilgiler Ansiklopedisi" isimli hesabın yalanını gün yüzüne çıkardı.

Teyit.Org'da yayınlanan haber şöyle.

Sosyal medyada yer alan paylaşımlarda Türkiye’yi ziyarete gelen Bollywood yıldızı Aamir Khan’ın Lösemili Çocuklar Vakfı’na (LÖSEV) 2 milyon dolar bağış yaptığı iddia edildi. Bir milyondan fazla takipçisi olan Enteresan Bilgiler Ansiklopesi isimli Facebook sayfasında iddia,

22 binden fazla beğeni aldı.

Ancak iddia doğru değil. LÖSEV yetkilileri teyit.org’a bu iddianın doğru olmadığını aktardı. LÖSEV ayrıca resmi web sitesinden ve Twitter hesabından yaptığı açıklamayla da iddianın doğru olmadığını duyurdu.

LÖSEV Duyurusu Şöyle

Sosyal medyada yer alan bazı paylaşımlarda ünlü oyuncu ve yönetmen Aamir Khan’ın Türkiye ziyareti esnasında LÖSEV’e bağış yaptığı duyurulmaktadır. Vakfımızın banka kayıtlarına yansıyan herhangi bir bağışı söz konusu değildir. Kamuoyuna duyurulur.

Aamir Khan’ın filmlerinin gösterim haklarına sahip olan ve Khan’ın Türkiye’ye gelmesine öncülük eden FilmArtı şirketi yetkilileri de teyit.org’a yaptıkları açıklamayla böyle bir bağışın söz konusu olmadığını belirtti.

LÖSEV’in bağış sayfasından nasıl bağışta bulunabileceğinize göz atabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları