Aleyna Tilki'nin Klibinde Pedofili Öğeler İddiası Sosyal Medyayı Karıştırdı
Son dönemde gerek şarkıları gerekse yaptığı açıklamaları ile gündemden düşmeyen Aleyna Tilki şimdi de yayınlanan son klibi ile adından sıkça söz ettiriyor.

Son zamanlarda bir trend haline gelen ve sık sık gündemi meşgul eden Aleyna Tilki bu sefer ''Sen Olsan Bari'' şarkısı ve şarkının yayınlanan klibi ile deprem etkisi yarattı.

''Cevapsız Çınlama'' şarkısı ile bir anda Türkiye'nin gündemine oturmuştu Aleyna Tilki. Öyle ki adını yapmış olduğu işlerden çok, müzik camiasında hakkında çıkan tartışmalardan duyduk. Ve bitmek bilmeyen pek çok talihsiz açıklamalarından... 

Bu sefer ise Tilki, ''çocukken parmakla gösterildim ben.'' sözleri ile değil de pedofili öğeleri içerdiği iddiaları ile bir anda gündem oldu. Bugün itibari ile Youtube'da tıklanma sayısı ise 41.500.000'i aşmış durumda. Sosyal medya fenomenleri de şarkının etkisinden bahsetmekten geri kalmamış.

Klibinin, Britney Spears'ın ''Crazy'' ve ''Work B..ch'' kliplerinden çalındığı iddiaları bir yana, eksisozluk.com sitesinde diagnostic retikul  isimli yazar tarafından yayınlanan klibin pedofili öğeleri içerdiği iddiaları ise yenilir yutulur cinsten değil. 41 milyon gibi bir tıklanma sayısına ulaşan ve video paylaşım sitelerinde dünya sıralamasında ilk 5'e yükselen şarkı hakkında dikkatleri üzerine çeken iddialar ise şu şekilde:

Klibin başladığı yer oyuncakların, peluşların olduğu bir çocuk odası

Klibin başladığı yer oyuncakların, peluşların olduğu bir çocuk odası

Klipte birçok ayrıntının gizli olduğu iddiaları bu oda ile başlıyor. Odada bulunan oyuncaklar, peluş ayı, flamingo görselli aydınlatma. Burada en çok dikkati çeken unsur flamingo oluyor. Öyle ki gördüğümüz flamingo imgesinin pedofili ile suçlanan Lewis Carrol‘un eseri Alice’in illüstrasyonunda sunulduğu ve aynı zamanda Pedofili’lerin Günü de demek olduğu belirtiliyor.

Uzaylıya dönüşen flamingo aydınlatması

Uzaylıya dönüşen flamingo aydınlatması

Bu sahnede flamingo simgeli aydınlatma bir anda uzaylı simgesine dönüşüyor. Ne var bunda dememek gerekiyor. Çünkü Aleyna Tilki'nin izlendiği korkusu ile yataktan kalkıp perdeyi açtığı ve koşmaya başlaması ile fikirler ani bir evrim geçiriyor.

Yoldan geçerken parmak ile gösterilen Aleyna değil

Yoldan geçerken parmak ile gösterilen Aleyna değil

Burada kaçıp koşan bir çocuk figürü. Tam da bu sahnelerde bir kız çocuğunun çığlığı şeklinde verilen efekt ile puzzle'ın parçaları yavaş yavaş zihinlerde birleşiyor. Bu imgeler ile izleyenlere verilen mesaj nedir diye de sorulmadan geçilememiş haliyle.

Ne kadar da tatlı bir peluş ayıcık değil mi? Hem de pembe!

Ne kadar da tatlı bir peluş ayıcık değil mi? Hem de pembe!

Yine gafil avlandık. Bu tatlı ayıcık aslında Pedobear imiş. Pedobear ne imiş onu da öğrenelim o halde. Kendileri küçük kızların peşinde dolaşan bir pedofil simgesiymiş meğerse.

Öyle ki sonraki sahnede ayıcığın kırmızı kalbi beliriyor. Bunun ise 'girlover' diye adlandırılan pedofili simgesi olduğu iddia ediliyor.

Klibin başında ayıcık ile yatakta uyuyan Aleyna Tilki, daha sonraki sahnelerde yetişkin birey haline dönüşüyor ve dans etmeye başlıyor. Bir anda çekici hale gelen Tilki'nin klibinde bu 2 unsurun bir araya gelmesi ve birbirine yakın şeyler gibi lanse edilmesi iddiaları sorgulatır bir hale geliyor.

Klipte yer alan dansçının kolyesi ise bir diğer iddia. Kolyede yer alan ikonun FBI'ın pedofililerin kullandığı simgeler olarak belirlediği görülüyor. Bu iddia da belgelendirilmiş şekilde.

Ayrıca klibin çekildiği mekanlarda dikkati çeken pembe ve mavi ağırlıklı renklerin, FBI tarafından belirlenen simgelerdeki renkler olduğu belirtiliyor.

Bu iddiaların yayılması ile birlikte Tilki yeniden sosyal medyanın gündemine oturdu. Birçok aile üzerinde deprem etkisi yaratan iddialar ile ilgili tepkiler ise şu şekilde oldu.

Hem de fazlasıyla değil mi?

Hem de fazlasıyla değil mi?

İddialara gelecek cevabı birçok kişinin merakla beklediğine kuşkusuz ki şüphe yok. 

Çocukların sosyal medya ile bu denli haşır neşir olduğu bir dönemde, özellikle çocukların rol model alabilecekleri kişilerin subliminal içerikli paylaşımlar konusunda hassasiyet göstermeleri en büyük temennimizdir. Unutulmamalıdır ki pedofili bir suçtur.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları