Apple ile Samsung Arasında Kablosuz İşbirliği
Teknoloji dünyasının iki ezeli rakibi Samsung ve Apple tüm kullanıcıların işine yarayacak bir alanda iş birliğine gitti.

Forum Donanım'da yer alan habere göre, ABD’li Apple ile Güney Koreli Samsung’un vardığı anlaşma kapsamında, Samsung’un 2018 ve 2019 serisitelevizyonlarından iTunes kütüphanesine erişebilecek.

Samsung TV’lere iTunes ve AirPlay 2 eklenebilmesi için Apple ve Samsung arasında iş birliği sağlandı. Bu yılın bahar aylarında Samsung’un yeni nesil Smart TV’lerine iTunes ve AirPlay 2 eklenecek.

Kullanıcılar TV’deki iTunes uygulaması üzerinden içerik satın alabilecek veya kiralayabilecek. AirPlay 2 desteği sayesinde diğer Apple cihazlarındaki görüntüyü kablosuz şekilde TV’ye yansıtabilecek.

Apple’ın iTunes kütüphanesine artık Samsung’un yeni nesil akıllı televizyonlarından da erişilebilecek. Teknoloji dünyasındaki iki ezeli rakip olan ABD’li Apple ile Güney Koreli Samsung’un vardığı anlaşma kapsamında, Samsung’un 2018 ve 2019 serisitelevizyonlarından iTunes kütüphanesine erişebilecek.

Diğer markaların TV modellerine de AirPlay 2 desteği gelecek. iOS ve Mac cihazlarınızdaki görüntü ve sesi bu TV’lere yansıtabileceksiniz. TV’de oynatacağınız içeriği Siri ile kontrol edebileceksiniz.

Yapılan resmi açıklamaya göre Samsung Smart TV kullanıcıları, televizyonlarından iTunes filmlerini doğrudan satın alabilecek veya kiralayabilecek. Apple’ın iTunes’unda yer alan içerikler, Samsung’un akıllı TV’leri için geliştirilen özel bir uygulama aracılığıyla kullanıcılara sunulacak.

iTunes, Windows ve Apple’ın dışında bir platformda kullanılabilir olacak. Söylentilere göre Apple, Netflix benzeri  dijital içerik platformu üzerinde çalışıyor. Apple ve TV üreticileri arasındaki bu anlaşmanın, Apple’ın dijital içerik platformu öncesi taraflar arasındaki ilk adım olduğu tahmin ediliyor. Görünen o ki iOS veya MacOS işletim sistemli cihaz sahip olmayan kullanıcılar da Apple’ın dijital içerik platformunu kullanabilecek.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları