Apple Yeni iPhone Modellerinde Chip Değişikliğine Gidiyor

Eylül ayı itibariyle yeni iPhone modelleri ile karşımıza çıkacak olan Apple, yeni iPhone'larda önemli donanım değişiklikleri de yapacak.

Geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone X ve iPhone 8 modellerinde Apple A11 Bionic yonga setini kullanan Apple, bu yıl çıtayı yine yükseltecek.

iPhone 7 zamanında işlemcilerini TSMC ve Samsung‘a ürettiren Apple, Samsung’un ürettiği işlemcilerin kağıt üzerinde daha yavaş olmasından dolayı ilerleyen yıllarda tercihini TSMC‘den yana kullanmıştı.

Apple, bu yıl da tercihini TSMC’den yana kullanacak. Şirkete yakınlığı ile bilinen kaynaklar, Apple A12 yonga setinin 7 nm üretim süreci ile üretileceğini belirtiyor. 7 nm üretim süreci ile dünyada bir ilke imza atacak olan Apple, performans konusunda sınırları zorlayacak.

Söylenenlere göre; Apple A12 yonga setinin, bir önceki nesil Apple A11 Bionic‘e göre yüzde 20 daha performanslı olacak. Ayrıca Apple A12, yüzde 40 daha güç tüketerek, iPhone’un şarj sorununu büyük ölçüde çözecek.

Snapdragon 845’ten yaklaşık olarak yüzde 30 oranında daha performanslı olmasını beklediğimiz Apple A12, yine işlemci konusunda Apple’ı zirveye yerleştirecek gibi görünüyor.

Yeni iPhone hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Ancak yeni iPhone modellerinin minimumda 4 GB RAM ile geleceği söyleniyor. 


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları