Arif v 216 Filminin Teaserlarındaki Üç Muhteşem Detay

Cem Yılmaz çok sayıda filme imza attı ama hiçbiri GORA ve AROG’un yerini tutamadı. Replik adamıdır Cem Yılmaz, her bir repliği kaliteli bir espri içerir mutlaka. Ama GORA ve AROG filmlerindeki replikler üzerinden yıllar geçmesine rağmen asla tazeliğini kaybetmedi.

Arif V 216 filmi de bu serinin devamı... Film 5 Ocak 2018’de vizyona girecek ama seyirci artık bekleyemiyor. Montaja falan gerek yok 30 saat ham görüntü izlemek istiyor seyirci :)


3- Erşan Kuneri geri dönüyor.GORA’nın efsane karakteri Erşan Kuneri, 13 yıl sonra geri dönüyor. GORA’da film yapımcısı olarak gördüğümüz Erşan abi, AROG’da yer almamıştı. Arif V 216’da ise müzik yapımcısı olarak karşımıza çıkıyor.Yayınlanan teaser’da Arif ve Garavel Usta’yı geçmiş yıllarda görüyoruz. Teaser’da Garavel diye belirtilmese de saçlarından öyle olduğunu tahmin ediyoruz. Zaten GORA serisinin devamı olduğu için başka bir ihtimal çok düşük.Her neyse. Soluğu Erşan Kuneri’nin yanında alan Garavel Usta ve Arif, müzik piyasasına giriş yapmak istiyor. 

Megastar Tarkan’ın ‘Kuzu Kuzu’ şarkısıyla piyasaya atılmak isteyen Arif, sahne adı olarak da Tarkan’ı seçiyor ama gelin görün ki bu isimle bir eser daha önce yapılmış: “Tarkan Gümüş Eyer”Anlayacağınız Arif V 216, basit ama samimi kelime oyunlarıyla yine yüzümüzü güldürecek.


2- Zeki Müren de bizi gördü sonunda zaman makinesiyle geçmiş yıllara giden Arif, Zeki Müren’in karşısına çıkıyor. Arif V 216’da da önceki filmlerde olduğu gibi zekice yapılan göndermelere tanık olacağız. Zaten Zeki Müren ve Cem Yılmaz’ı bir arada görür görmez akıllara hemen Vizontele filmi geliyor: “Zeki Müren de bizi görecek mi?” Bu göndermeyi sen ben yakalayacağız da Cem Yılmaz kaçıracak mı? Tabii ki hayır. Hemen yapıştırıyor. Bitiyor mu? Tabii ki hayır. Vizontele Tuuba’ya da göndermede bulunuyor. Sırf bu göndermede bulunabilmek için hiçbir masraftan kaçınmayıp Tuba Ünsal’ı bile getiriyor. Severiz göndermeleri. GORA’da bol bol vardı, bu filmde de çok sayıda olacak.


1- Cem Yılmaz klişeleri sever. Yukarıda da belirttiğimiz gibi film eski zamanlarda geçiyor AROG’daki kadar olmasa da :) Eski zamanların da en baba klişesi ‘görme yetisini kaybeden, ameliyat için para arayan kadın’ tiplemesidir. Arif V 216 filminde de karşımıza böyle bir karakter çıkıyor. Hanım kızımızın tekrar görebilmesi için 100 bin liraya ihtiyaç duyulmaktadır. Önceki filmlerde gördüğümüz gibi bu filmde de bolca klişe göreceğiz. Cem Yılmaz yine ince ince bu klişelere vurarak bizleri güldürecek. 

Özetle Cem Yılmaz tarafından yine gülme krizine sokulacağız. Evet tarafından.


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları