Azmin Zaferi: Beytullah Dünya Şampiyonu

Beytullah Eroğlu namı diğer “Beyto”, Milli Paralimpik Sporcumuz Meksika'da dünya şampiyonluğuna uzandı. Doğuştan, iki kolu olmadan ve bir bacağı diğer bacağından 12 cm kısa olarak dünyaya geldi. Fakat bu tarihe geçmesine ve sayısız başarılar kazanmasına “engel” olmadı.

29 Kasım-08 Aralık 2017 tarihleri arasında Meksika’nın Mexico City kentinde yapılan Paralimpik Dünya Yüzme Şampiyonası’nda Milli sporcumuz Beytullah Eroğlu büyük bir başarıya imza atarak altın madalyaya uzandı. İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcusu olan Beytullah Eroğlu, 50 metre kelebekte rakiplerini geride bırakarak Ay-yıldızlı bayrağımızı göndere çektirdi. 

Milli sporcumuz Beytullah Eroğlu, devam eden yarışlarda 100 metre serbestte ise Dünya 4.’sü olma başarısı göstermişti. Milli sporcumuz, 50 metre sırtüstü ve 200 metrede madalya mücadelesi verecek. 

İBB Spor Kulübü adına mücadele eden Beytullah Eroğlu, 2011'de ilk defa yüzmede Avrupa Şampiyonu, 2014'te Avrupa ikincisi, 2015'te de Paralimpik Dünya Yüzme Şampiyonası'nda üçüncü olarak Türkiye'ye bu alandaki ilk madalyalarını kazandırdı.

Francisco Marquez Olimpik Yüzme Havuzu'nda düzenlenen yarışlarda Türkiye Bedensel Engelli Yüzme Milli Takımı 4 sporcu ile mücadele ediyor. 


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları