Hasret Sona Erdi, Diablo 4 Duyuruldu. İşte Diablo 4’ün Çıkış Tarihi
Blizzard Entertainment’in efsanevi oyunu Diablo, 1996’dan beri popülaritesinden hiçbir şey kaybetmeden bugüne kadar geldi. Dünyada eşi benzeri görülmemiş bu başarının altında kuşkusuz, Diablo’nun atmosferi ile oyuncuların sadakati yer alıyor. Yıllardır yılan hikayesine dönen, “Diablı IV gelecek mi gelmeyecek mi” tartışması nihayet son buldu. Yepyeni özellikleri, karakterleri ve haritalarıyla Diablo IV, kuşkusuz yıllarca adından söz ettirecek.

İLK DİABLO 1996’DA YAYINLANDI

İLK DİABLO 1996’DA YAYINLANDI

Blizzard’ın efsanesi Diablo, 31 Aralık 1996 yılından beri sadık bir oyuncu kitlesini bünyesinde barındırıyor. Yıllar içerisinde yeni oyuncuları da bünyesine katan Diablo, uzun zamandır kendisini yenilememesi ile de tartışmaların adeta odağına oturmuştu.

Bundan tam 23 yıl önce Diablo 1 çıktığında o günün teknolojisine göre tüm oyuncuları kendisine hayran bırakmıştı. Müzikleri o kadar güzeldi ki Diablo oyun türünün sevmeyenler bile bu müzikleri dinlemekten kendini alamıyordu.

Diablo 2 ise yaklaşık 5 yıl sonra Haziran 2000’de oyun severlerle buluştu. Diablo 2’de grafikler biraz daha iyileştirilmiş, çoklu oyuncu seçeneği ile de tadından yenmiyordu. Uzun yıllar oynanacak Diablo 2’ye daha sonra genişleme paketleri de geldi. Ama bu hiçbir zaman Diablo 3’ün beklentisini azaltmadı.

DİABLO 3 HEYECAN YARATMADI

DİABLO 3 HEYECAN YARATMADI

Takvimler 15 Mayıs 2012’yi gösterdiğinde yılların hasreti sona ermişti. 12 yıl gibi bir süre Diablo severler, Blizzard’dan gelecek güzel bir haberi beklemişlerdi.

Diablo 3 raflardaki yerini alır almaz meraklıları tarafından adeta havada kapışıldı. Ama tartışmalar da beraberinde geldi: “Bu kadar bekledik, bunun için mi!” diye.

Diablo 3'ün bu kadar geç çıkmış olması haliyle beklentileri de yükseltti. Ama piyasaya sürülen oyundan kimse memnun kalmamıştı. Diablo 3’ü yapan ekibin toplu halde işi bırakması da kuşkusuz projenin yeterince beğenilmemesinde önemli etkendi. Grinding Gear Games çatısı altında, Chris Wilson liderliğinde buluşan bu ekip, Path of Exile adında Diablo’ya benzeyen bir oyun yaptı ve çok sayıda “DiabloSever” bu oyunu oynamaya başladı.

DİABLO 4 NİHAYET DUYURULDU!

DİABLO 4 NİHAYET DUYURULDU!

Aylar öncesinden, BlizzCon 2019’da yeni bir Diablo’nun duyurulacağına neredeyse herkes emindi. Takvimler 1 Kasım 2019’u gösterdiğinde yıllardır beklenen duyuru yapıldı. Duyuru yapılmakla da kalınmadı, 10 dakikalık Sinematik Diablo 4 videosu da yayınlandı. Videonun son 2 dakikası o kadar etkileyiciydi ki, Blizzard’dan nefret eden oyuncu kitlesi bile bu ihtişamlı sahneler karşısında hayranlıklarını gizleyemedi.

Sosyal medyada yer alan bir yorumda, “Matrix 4’ün çekileceği haberi bile Diablo 4’ün çıkacağı haberinin yanında sönük kaldı” ifadeleri paylaşıldı. 

Diablo IV Announce Cinematic | By Three They Come

Diablo 4 duyurusu, ihtişamlı sinematik bir videoyla duyuruldu.

Diablo 3’ten alışık olduğumuz hiçbir karakteri / klası göremeyeceğiz. Elbette Barbarian var ama o eski görüntüsü ile karşımıza çıkmayacak.

Diablo 3’ten alışık olduğumuz hiçbir karakteri / klası göremeyeceğiz. Elbette Barbarian var ama o eski görüntüsü ile karşımıza çıkmayacak.

Konsept, “Return to Darkness” karanlığa dönüş, yani mümkün olduğunca karanlık bir tema ile karşılaşacak Diablo 4 oyuncuları. 

Diablo 4’ün en azından hangi platformlarda oynanacağı açıkladı: Pc, Xbox One ve PS4.

Diablo 4’te, beş klas olacak. Şimdilik sadece 3'ü açıklandı. 

* Sorcerer

* Druid

* Barbarian

Haritalarda gündüz gece döngüsü olacak.

Haritalarda gündüz gece döngüsü olacak.

Harita sistemi tamamen açık olacak, istediğiniz yeri gezip istediğin görevleri tekrar tekrar yapabileceksiniz.

PVP yapılabilecek. (takım halinde oyun)

D2'deki gibi runewords yapılabileceği için itemlerin özellikleri farklı farklı olacak ve buildler copy/paste olamayacak.

Ve binekler var, atlar göründü şimdilik, bunlarla haritalarda hızlıca ilerleyip direkt at üzerinden aksiyona geçilebilecek.

DİABLO 4’ÜN ÇIKIŞ TARİHİ

DİABLO 4’ÜN ÇIKIŞ TARİHİ

Blizzard’ın yapısını yakında bilen çevreler, Diablo IV’ün çıkış tarihi ile ilgili tahminler yapmaya başladı. Çünkü Blizzard, net bir tarih vermedi hatta imada bile bulunmadı. Tahminleri ve şirket içinden aldıkları bilgilerle meşhur oyun kuliscileri Diablo 4’ün çıkış tarihinin 2020’nin son çeyreğinden önce olmayacağı konusunda hemfikir. Bu da demek oluyor ki Diablo 4’ü ancak 2021’de oynayabileceğiz.

Diablo IV'ün Oynanabilir Videosu

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları