Beşiktaş'tan Diğer Takımları Kıskandıracak Atak:  "Hibrit Çim"
Beşiktaş'ın yeni stadyumu Vodafone Arena'da hibrit çim ekimi yapıldı. Dünya standartlarında olan bu çim diğer stadyumlarda yok. Yani şimdilik sadece Vodafone Arena'da.

Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası gibi önemli turnuvalardaki statlar için kullanılan bu çim türü, Avrupa'nın en önemli ligi olarak kabul edilen Premier Lig'de de bütün takımların tercihi oldu. 

HİBRİT ÇİM HANGİ STATLARDA VAR?

HİBRİT ÇİM HANGİ STATLARDA VAR?

Wembley ile beraber Arsenal (Emirates), Manchester City (Etihad), Manchester United (Old Trafford), Tottenham (White Hart Lane), Newcastle (St James) ve Everton (Goodison Park) gibi prestijli statlarda hibrit çim kullanılıyor. Ayrıca 2014 Dünya Kupası için hazırlanan Arena Corinthians, Arena do Gremio ve Sao Jorge'de de benzer uygulama yapıldı. 2010 Dünya Kupası'nda Güney Afrika'da açılışın yapıldığı Nelson Mandela Stadı olmak üzere 3 statta daha hibrit çim var.

HİBRİT ÇİM NEDİR?

HİBRİT ÇİM NEDİR?

BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde de bulunan hibrit çim, güçlendirilmiş doğal çim olarak tanımlanıyor. Futbolcuların sakatlık problemlerini yüzde 70 daha az yaşadığı bu çim türü, ayrıca çok kolay toplanabilen bir platform. Hibrit kullanan kulüpler, kısa sürede konser ve diğer etkinlikler için statlarını kiralayabiliyor. Suni çim enjeksiyonu hem toplamada hem de ekmede süreyi kısaltıyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları