Bitcoin (BTC) Neden Düşüyor? Büyük Düşüşle İlgili Önemli İddia!
Son bir haftadır ciddi bir şekilde düşüş trendine giren Bitcoin (BTC), diğer kripto paralarını da etkileyerek borsanın tepetaklak olmasına sebep oldu. BTC’deki bu düşüş ile ilgili olarak ortaya atılan iddia da yenilir yutulur cinsten değil.

lideri konumundaki Binance'nin ofisine polis baskını yapıldı. Yöneticilerin büyük bir kısmı ile birlikte yaklaşık 100’e yakın çalışanın da Şangay’daki ofiste gözaltına alındığı iddia edildi. Gözaltı işleminden sonra da ofisin kapatıldığının iddia edildiği haberde, Çin Halk Cumhuriyeti’nin kripto para şirketleri konusunda katı bir tavra sahip olduğu bir kez daha vurgulandı.

Binance’den Bir Yetkili Haberi Yalanladı

Baskın iddiası, kripto para sektöründe kısa süre içinde çok büyük bir etki yaptı. The Block’a konuşan Binance’ın üst yetkilisi de, şirketin Şangay’da bir ofisinin olmadığını, çoğu çalışanın da uzaktan çalışma metodu ile şirkete katkı sunduğunu söyledi.

Şirket yetkilisi baskını yalanlasa da, Block sitesi, bahse konu olan ofisin gerçekten var olduğunu ve fotoğrafların bulunduğunu yazdı.

Kripto Para Borsalarına Ciddi Baskılar Yapılıyor

Kripto Para Borsalarına Ciddi Baskılar Yapılıyor

Şangay yerel hükümeti, kısa süre önce kripto parayla ilişkili faaliyet yürüten şirketlere sıkı önlem kararı almıştı. Bu karara ilişkin Pekin saatiyle 22 Kasım’da son bulacak olan operasyonlar kapsamında şehirdeki kripto para işletmeleri bildirilecek ve kapatılacaktı.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde hem Binance’in hem de Tron’un resmi Weibo hesapları “yasal ihlaller” gerekçesiyle kapatılmıştı. Bu iki hesap kapatılmasına rağmen Huobi ve OKEx gibi borsaların Weibo hesapları açık bırakıldı.

Son olarak Binance’in kripto parası BNB’nin değeri, düne göre yüzde 10 oranında gerileyerek 16.6 dolara indi.

Binance Ceo’su Sessiz

Binance Ceo’su Sessiz

Binance Ceo’su Changpeng Zhao’dan (CZ) baskınla ilgili olarak herhangi bir yalanlama gelmedi. Zhao’nun dün İstanbul’da yapılan 2019 Sermaye Piyasaları Kongresi‘ne ana konuşmacı olarak katılmıştı. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları