Bu Gerçek Olamaz! LOTR Dizi Oluyor!
Kitaplarını milyonlarca kişi okudu. Filmlerini milyonlarca kişi izledi. Ama ne kitapları okuyanlar ne de filmleri izleyenler Yüzüklerin Efendisi'nin günün birinde dizi olacağını hayal edemedi. Aslında hayal ettiler ama böyle devasa bir evrenin diziye aktarılabileceğine kimsenin cesaret edemeyeceğini düşündüler.

Amazon'un Şansı Büyük

Hayal dahi edilemezdi ama gerçek oldu. J.R.R. Tolkien'ın unutulmaz kitap serisi Yüzüklerin Efendisi nihayet dizi oluyor. En büyük online platformlar başta Netflix olmak üzere harekete geçmiş durumda. Bu dijital platformlardan sonuca en yakınının Amazon olduğu ve anlaşmada sona gelindiği yayılan dedikodular arasında.

Yayın Hakları Warner Bros'ta

Yayın hakları Warner Bros'ta olan Yüzüklerin Efendisi'nin dizi versiyonu için hak sahibi WB çeşitli kanal ve dijital platforma teklif götürdü. Teklif götürülen dijital platformlar arasında HBO, Netflix ve Amazon'da vardı.

Yayın Hakkının Bedeli 250 Milyon Dolar'ın Üzerinde

Game Of Thrones gibi yüksek bütçeli bir diziye ev sahipliği yapan HBO bu sefer Yüzüklerin Efendisi için istenen parayı yüksek buldu ve teklif bile vermedi. Yüksek ücrete rağmen Netflix ve Amazon projeye teklif sundu.

Dijital platformlarda daha yeni olan Amazon ise sona yaklaşmış durumda. Amazon CEO'su Jeff Bezos'un bu proje için bizzat devrede olduğu ve anlaşmada sona gelindiği dedikodular arasında.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları