Bu Kadarına da Pes! Manuş Baba Hem Şarkı Hem Tweet Hırsızı Çıktı!
Gün geçmiyor ki sanat dünyasında bir esinlenme, şarkı sözü, beste hırsızlığı patlak vermesin. Bu sefer de Manuş Baba diye bilinen bir şarkıcının hem bir şarkıyı çaldığı hem de bu hırsızlığı savunurken kendisine savunma cümlesi olarak bir yönetmenin Tweet'ini arakladığı ortaya çıktı.

Manuş Baba'nın Albüm Adı da Çalıntı (Belki Esinlenmedir)

Müzik piyasasında Manuş Baba olarak tanınan ve gerçek ismi Mustafa Özkan olan bir şarkıcı "Dönersen Islık Çal" adında bir albüm çıkarmıştı. (Bu albüm ismi olayını araştırmış değilim ama albüm ismi olarak seçilen "Dönersen Islık Çal" da başrolünde Fikret Kuşkan'ın olduğu önemli filmlerinden biridir. Gerçi eminim bu albüm ismi için de bir açıklaması vardır. :lol)  

Albümüne çıkış parçası olarakta (klibini de çektiği) "Eteği Belinde" isimli şarkıyı seçen Manuş Baba'nın resmi olarak bu şarkıyı çaldığı ortaya çıktı. Youtube'da 78 Milyona yakın izlenme alan bu klip şarkısının Atilla Yılmaz tarafından “2005” yılında piyasaya çıkarılan "Vaktidir” isimli albümdeki “Senden Gayrı” isimli şarkının birebir kopyası olduğu kanıtlandı.

 eserin birebir kopyası olduğu “MSG” Musiki eser sahipleri grubu meslek birliği tarafından da onaylandı

Atilla Yılmaz MSG'ye Başvurunca Manuş Baba'nın Hırsızlığı Tescillendi

Atilla Yılmaz MSG'ye Başvurunca Manuş Baba'nın Hırsızlığı Tescillendi

Manuş Baba hakkında çıkan bu hırsızlık iddiasına sessiz kalmadı (iddia olmaktan çok uzak gerçi. Hırsızlığı kanıtlanmış) ve hemen bir açıklama yayınladı. 

Manuş Baba'nın Hırsızlık İddiasına Verdiği Cevap

Manuş Baba'nın Hırsızlık İddiasına Verdiği Cevap

Cumhuriyet Gazetesi Manuş Baba'nın açıklamasını böyle duyurdu. Tamam Manuş Baba kendince bir şeyler söylemiş vs. Ama işaretlenmiş sözleri tekrar okuyun ve aşağıdaki Zeki Demirkubuz'un Tweet'ine bakın.

Zeki Demirkubuz'un 22 Ekim 2012 Tarihli Tweet'i

Zeki Demirkubuz'un 22 Ekim 2012 Tarihli Tweet'i

Zeki Demirkubuz 22 Ekim 2012'de “Bu ülkeye ve bu hayata dair hiçbir şeyin, hiçbir zaman dilediğim gibi olmayacağını biliyor, artık bundan acı duymuyorum.” diye yazmış.

Manuş Baba'nın hırsızlıkla suçlandığı bir zamanda kendisini savunurken "Ahlak"tan, "İnsan Olmaktan" bahsederek, 5 yıl önce yazılan ve medyada çokça yer bulan Zeki Demirkubuz'un Tweet'ini de kendisinin düşüncesiymiş gibi kaynak göstermeden dile getirmesi başka bir haberin konusu olarak kalsın. Neyse bizler Eteği Belinde'yi dinlemeye devam edelim de video 100 milyonlarca kez izlensin ve Manuş Baba kendisine ait olmayan bir eserden kazanacağı parayı doya doya yesin. Afiyet olsun :3

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları