Disney Plus'tan Türkiye'ye Geliyor
Netflix, Amazon Prime Video derken şimdi de Disney Plus geliyor. Darısı HBO'nun başına. Disney CEO'su Bob Chapek, Disney+'ın Doğu Avrupa ve Orta Doğu çıkış tarihini açıkladı. Disney+ çok büyük bir ihtimalle 2022'nin yazında Türkiye'ye geliyor.

 Yatırımcılar toplantısında konuşan Disney CEO'su Bob Chapek, servisin Doğu Avrupa ve Orta Doğu'nun bazı ülkelerinde 2022'de resmen hizmete sunulacağını duyurdu. Türkiye de Chapek'in bahsettiği ülkeler arasında yer alıyor.

2022'nin yazında geliyor

2022'nin yazında geliyor

Disney+'ın aslında 2021'nin ikinci yarısında Doğu Avrupa'da yayınlanması hedefleniyordu. Bob Chapek, aynı anda daha fazla ülkeye açılabilmek için bu hedeflerinde değişiklik yaptıklarını belirtti. Doğu Avrupa ile birlikte Orta Doğu ve Afrika'dan bazı ülkeleri de kapsayan yeni çıkış hedefi 2022'nin yazı olarak belirlenmiş durumda.

Chapek'in yeni ifadeleri Türkiye için güzel bir haber olarak değerlendirilebilir. Daha önce açıklanan Doğu Avrupa planları Türkiye açısından biraz belirsizdi. Disney, Türkiye'yi Doğu Avrupa olarak mı değerlendiriyor hala bilmiyoruz. Bu anlamda yeni açıklanan Doğu Avrupa ve bazı Orta Doğu ülkeleri hedefi bizim için çok daha kesin bir ifade olarak değerlendirilebilir.

Bob Chapek'in açıkladığı rakamlara göre Disney Plus'ın dünya genelindeki abone sayısı 3 Temmuz 2021 itibarıyla 116 milyona çıkarmış durumda. Dijital yayın platformlarının yükselen yıldızı olan Disney Plus iki yıldan kısa bir sürede Netflix'in en büyük rakibi haline gelmeyi başardı. Türkiye'ye de merakla beklenen servis çok büyük bir ihtimalle 2022'nin yaz aylarında bizlerle buluşacak.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları