Dünyanın İlk Sosyal Medya Temalı Oyunu Perdelerini Aralıyor
Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) bünyesinde gerçekleşecek olan 'Twitter Fenomeni Romeo İnstagirl Juilet' adlı tiyatro oyunu, dünyanın profesyonel anlamda ilk sosyal medya temalı tiyatrosu olarak İstanbul’da sahne almaya hazırlanıyor.

USMED SANAT ekibinin tiyatro oyuncuları tarafından gösterime hazırlanan oyunda, sosyal medya dünyaca ünlü William Shakespeare'in "Romeo ve Juliet" adlı eserinden esinlenerek uyarlandı.

 

Yönetmenliğini Halil İbrahim Kaplan üstlendiği oyunda Tolga Canbeyli, Kerem Büyüktaş ve Sena Karaman gibi ünlü tiyatrocular rol alacak

Romeo Twitter fenomeni, Juliet Instagirl oldu

Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) bünyesinde gerçekleşecek olan " Twitter Fenomeni Romeo İnstagirl Juilet" adlı tiyatro oyunu, dünyanın profesyonel anlamda ilk sosyal medya temalı tiyatrosu olarak İstanbul'da sahne almaya hazırlanıyor.

 

"Twitter Fenomeni Romeo, İnstagirl Juilet" oyununun yönetmeni Halil İbrahim Kaplan, " Bu oyun bir çok manada ilkleri barındırıyor ; birincisi dünyada ilk defa sosyal medya temalı bir oyun sergileniyor. Kaplan , sosyal medyanın gündelik yaşamımıza nasıl derin izler bıraktığını mizahi bir dille anlatmaya çalıştık.Sanırım seyirci bu oyunu çok sevecek. Bu oyunda herkesin hayatından küçük kesitler var."

 Shakespeare'in ünlü eseri "Romeo ve Juliet"den yola çıkarak hazırlanan oyunda teknolojinin hayatımızı nasıl yoğun  bir şekilde meşgul ettiğini mizahi bir dille anlatılırken; kimi zaman güldürecek ,kimi zaman da düşündürecek.


Dernek Başkanı Said Ercan, oyunun İSOBİL'in ana sponsorluğunda yapıldığını ifade ederek, "Birbirinden değerli isimlerin rol aldığı 'Twitter Fenomeni Romeo ve İnsta Girl Juliet' oyununun sosyal medya bağımlılığı ve sosyal medyanın doğru kullanımı konusunda bir farkındalık oluşturacağına inanıyoruz. Ayrıca yaptığımız araştırmalara göre dünyanın ilk sosyal medya temalı oyunu olacak. USMED olarak bu projeyi oldukça önemsiyoruz." değerlendirmesini yaptı.


Oyunun ilk premiyeri 06.12.2017 Çarşamba Saat 20.00'da Sefaköy Kültür Sanat Merkezinde gerçekleşecek.

Açılış etkinliğine giriş ücretsiz olacak.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları