Emrah Serbes'ten Şok İtiraf: ''Suçun cezasından kaçabilirsin ama vicdanın azabından kaçamazsın.''
Son zamanlarda yazdığı kitaplarla ve bir döneme damga vuran Behzat Ç. dizisinin senaristliği ile tanınan Emrah Serbes, 22 Eylül'de gerçekleşen ve 2 kişinin ölümü ile sonuçlanan kazada aracı kendisinin kullandığını itiraf etti.

Yazdığı romanlar ve Behzat Ç. dizisi ile adından söz ettiren Emrah Serbes bugün sosyal medya hesabından yayınladığı mektup ile tüm ülkede şok etkisi yarattı.

İzmir - Aydın Otoyolu'nda, 22 Eylül'de, 59 yaşındaki baba Ayhan Özçelik ve kızı 16 yaşındaki Zeynep Özçelik'in hayatını kaybettiği, anne Nilgün Özçelik'in ağır yaralandığı kazada, aracı aslında Emrah Serbes'in kullandığı itirafı geldi. Torbalı Adliyesi'ne gelerek teslim olan ünlü senarist, yazar Emrah Serbes, önce Cumhuriyet savcısına ifade verdi.

Serbes'in sosyal medya hesabında yayınlanan o itiraf mektubu

Serbes'in sosyal medya hesabında yayınlanan o itiraf mektubu

Bugün saat 12:22'de atılan tweet ile gelen itirafın ardındanSerbes, tutuklanması talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Hakim karşısına çıkan Serbes, tutuklandı.

Serbes, itiraf mektubunda "Kendimi kaybettim ve bu şok nedeniyle olay anında kazayı üstlenemedim. Kazayı yanımda oturan arkadaşım Kenan Doğru üstlendi. Şu an suçsuz olduğu halde cezaevinde yatmaktadır" derken, sosyal medyada da yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Kimileri Serbes'i şov yapmakla suçlarken, kimileri de kahraman ilan etti.

Adliye çıkışında konuşan ünlü senarist Emrah Serbes, kazada yakınlarını kaybedenlerden özür dilerken, “Hiçbir şey bir genç kızın hayatı etmez. Yere batsın Emrah Serbes. Benim adım Emrah Serbes, sonumda 'T' yok, bundan sonra sonumda hiçbir şey yok. Ömür boyu bu vicdan azabıyla yaşayacağım. Keşke ben ölseydim o kazada. Özür diliyorum herkesten” açıklamasında bulundu. Jandarma aracıyla sağlık kontrolüne götürülen Serbes, yapılan kontrolün ardından cezaevine götürüldü.

Kazayla ilgili soruşturmayı yürüten Torbalı Cumhuriyet Başsavcılığı'nın iki gün önce kaza sırasında aracı kullanan kişinin tutuklanan Kenan Doğru olmadığı şüphesiyle soruşturma başlattığı ve şoför hava yastığı üzerindeki kan örnekleri alınarak Kenan Doğru ve Emrah Serbes’ten alınacak örneklerle Adli Tıp Kurumu'nda karşılaştırılması talimatını verildiği de iddialar arasında.

Bir diğer iddia ise Özçelik Ailesi'nin dün savcılığa avukatları aracılığı ile başvuru yaptıkları yönünde. Başvuruda kaza sonrası aracı kullandığını belirten Kenan Doğru'ya alkol kontrolü yapıldığı, ancak uyuşturucu madde kullanıp kullanmadığıyla ilgili herhangi bir testin yapılmadığı, bu yönde de test yapılması talebinde bulunulduğu belirtilirken kazanın seyrinin değiştirme ihtimaline karşı Kenan Doğru ile Emrah Serbes'in olayın hemen sonraki telefon kayıtlarının incelenmesini de talep ettiği iddia ediliyor.

İddialar ortaya atıldıkça tepkiler de çığ gibi büyürken birçok vatandaş da davanın nasıl sonuçlanacağını merakla bekliyor. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları