Facebook'ta Resmileşti Dikkat Vol:2
Facebook'ta yine bir trolleme daha ortalıkta dolaşıyor. Daha önceleri "Dikkat Resmileşti"girişiyle herkesin profilinde paylaştığı yazı bu sever biraz daha değiştirilerek piyasaya sürüldü.

Kim veya kimler tarafından piyasaya sürüldüğünü bilmediğimiz bu yazı iki gündür bazı Facebook kullanıcılarının profillerinde paylaşılmaya başlandı. O paylaşımda şu ifadeler yer alıyor.

Durum çok ciddi. Yapmadığımız bir paylaşım yüzünden ceza almamak için, Jandarma Genel Komutanlığı Bilişim Suçları Sosyal Ağ Bildirgesi çerçevesinde, Facebook'un güvenlik açığından ötürü hesabım üzerinde bulunan tüm verilerimin (IP, fotoğraflarım, paylaşımlarım vs.) çarpıtma yolu ve yasa dışı bir şekilde sahte kişilerce kullanılmasından ve doğabilecek tüm zararlardan ilgili Türk Ceza Kanunu maddeleri gereğince Facebook sorumludur. Bu hesabımdan başka bir hesabım olmadığını bildirir ve gereğinin buna göre yapılmasını tarafınıza arz ederim.

NOT:Paylaşmayın. Kopyalayıp durum bildirgesi olarak yapıştırın.18.07.2016 


Haberazzi.com Olarak Uyarmıştık

Bundan 4 ay kadar önce yine Facebook'ta benzer paylaşımlar yapılmaya başlanmıştı. Biz de bu paylaşımlar üzerine şu haberi yapmıştık.

http://haberazzi.com/list/facebookta-yeni-trolleme-yontemi-resmilesti-dikkat

Haberimizi dikkatli okursanız bu paylaşımların yeni bir trolleme girişimi olduğunu anlayacaksınız. 

Facebook'ta bu paylaşımlar üzerine şöyle bir açıklama yaptı

Facebook'ta bu paylaşımlar üzerine şöyle bir açıklama yaptı

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları