Game of Thrones’un 7.Sezonunda Neler Olacak?
Koskoca altı sezon ve beş kitabın ardından Game of Thrones cephesinde bir kez daha sabırsız bir bekleyiş hüküm sürüyor. Üstelik seri televizyonda son 100 metreye girmiş durumda. Sadece iki sezon ve 13 bölüm sonra final yapacak olan diziyi beklerken, gelin yeni sezondan ilk haberleri verelim.

Altıncı sezonun finaline şöyle bir geri döndüğümüzde hikayenin nasıl hız kazandığını görmek çok zor değil. Cersei Lannister‘ın pek de düşündüğü gibi gitmeyen bol patlamalı planının ardından artık kaybedecek hiçbir şeyi olmayan, ki en tehlikeli ve fütursuzca karar alan grup bu aynı zamanda, siyahlar içinde acımasız bir kraliçeye dönüştüğüne şahit olduk. 

Öte yandan Daenerys Targaryen sonunda gemileri, ordusu ve yeni müttefikleri (Theon ve Yara Greyjoy, Tyrell ordusu) ile Westeros’a yol alırken sonunda yarı Targaryen olduğu açıklanan Jon Snow‘un kuzeydeki çetin savaşı ise aslında yeni yeni başlıyor. Kısacası ortalık bir hayli karışık ancak bunlar çok yüzeydeki üç büyük karakter. Peki yeni sezonda hikayenin çarkına eklenen kötülerden ne haber?

Bu noktada dizinin altıncı sezonunda şöyle bir gösterip geçtikleri Euron Greyjoy‘un açıkçası hak ettiği tanıtımı alamadığını düşünüyoruz. Dizide üstünde pek durulmasa da kitapta Euron Greyjoy’un ağırlığı açık bir şekilde hissediliyor ki Greyjoy ailesi içinde yepyeni bir entrika zincirini de kuruyor aynı zamanda. 

Kitaptan uzaklaşıp diziye dönecek olursak, Yara ve Theon’un Daenerys ile anlaşmasından sonra Euron Greyjoy için Ejderhaların Annesi ile bir anlaşmaya varması pek olası görünmüyor. Yeğenleri ile girdiği bir deniz savaşını ise yeni sezonda görmemiz çok olası. Ancak yeni sezonun popüler ittifakı Euron Greyjoy ve Cersei Lannister arasında gerçekleşecek gibi. Zaten Cersei’nin de başka pek şansı yok. Çünkü biricik aşkı, küçük kardeşi Jamie Lannister da dahil olmak üzere yedi krallıkta kendisinden nefret etmeyen insan pek kalmadı gibi.

Bir diğer hasır altı edilen mevzu ise Kum Yılanları. Hak ettikleri ilgiyi bu sezonda pek de göremeyen ve neredeyse unutturulan Tyene, Obara ve Nymeria Sand gelecek sezonda sık görülmesi beklenen karakterler arasında. Yarım kalmış işlerini tamamlamak için Westeros’a gidecek olan Kum Yılanları’na biçilen ömür ise çok görünmüyor. En azından birini yedinci sezonda ölen karakterler listesine yazacağız gibi.

Game of Thrones spoilerları konusunda hatrı sayılır bir başarısı olan Watchers on the Wall sitesindeki blog yazısı da sıkça konuşulan bu tahminleri doğrular nitelikte. Hatta öyle ki site Euron Greyjoy’un gemi savaşının ardından yeğenlerinden birini (muhtemelen Yara) esir alacağı, Kum Yılanları’ndan birini de öldüreceğini söylüyor.

Hiç bahsedilmeyen isim ise Jamie Lannister. Cersei ve Jamie’nin lanetli ilişkisi üzerine ise en popüler teori bu işin ancak tek bir sonu olduğuna inanıyor. Cersei’nin küçük bir kız çocuğuyken gittiği bir büyücünün kehaneti sonrası tüm çocuklarını kaybedeceğini zaten biliyorduk. Kehanetin sonunda ise “küçük kardeşi” tarafından öldürüleceği söyleniyor. Her ne kadar ikiz de olsalar Cersei Jamie’den büyük ve Tyrion intikam için yanıp tutuşsa da Cersei’nin Jamie’nin kollarında ölmesinin daha popüler bir seçenek olduğu da ortada. Kral Katili, Kraliçe Katili‘ne dönüşmek üzere anlayacağınız.

Tüm bunlar kulağa çok heyecanlı gelse de şimdilik hepsi teorilerden ibaret. Yeni sezonsa alıştığımız gibi nisan sonu değil yazın gelecek. O zamana kadar Game of Thrones haber ve teorileri internette dolanmaya devam edecek. Altıncı kitabın çıkışına dair umutlarımızı ise çoktan kaybettik.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları