Hakan Şükür’ün ABD’de Açtığı Kafenin Ortağı Ahmet Sait Kavurmacı Çıktı

ABD’de kafe açan Galatasaray’ın eski futbolsucu Hakan Şükür’ün ortağının Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı’nın ağabeyi Ahmet Sait Kavurmacı olduğu ortaya çıktı.

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasından bir gün önce AKP’den istifa eden eski İstanbul milletvekili Şükür’e Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle ‘cumhurbaşkanına hakaret’ suçlamasıyla bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

Hakkında yakalama kararı bulunan Şükür, ABD’ye taşınmıştı.

Doğan TV Washington Temsilcisi Serdar Cebe’nin aktardığı bilgiler şu şekilde:

“Geçtiğimiz günlerde Anadolu Ajansı, Hakan Şükür’ün yeni açtığı kafesini ve lüks yaşantısını aktarmıştı. Ben de bunun izini sürdüm. Bölgeden topladığım bilgiler sonrası işin boyutunun daha farklı olduğunu gördüm. Kafenin sahibi Ahmet Sait Kavurmacı… Ahmet Sait Kavurmacı kimdir? İstanbul Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı’nın ağabeyi… Uzun süredir burada, yani Kaliforniya’da yaşıyor ve şirket de onun üzerine açılıyor.

Kafenin bulunduğu cadde, Apple’ın ilk kurulduğu cadde ve Google’ın yeri var. Teknolojiyle ilgili işe başlayacak şirketler ilk olarak burada başlıyor. Kavurmacı şirketini kurduktan sonra 7’sinde başvurusunu yapıyor ve 9’unda da kafe açılıyor ve ardından da Hakan Şükür, Ahmet Sait Kavurmacı’ya ortak oluyor.”

Anadolu Ajansı, Hakan Şükür’ün Palo Alto’nun en işlek caddesi University Avenue yakınında ‘tuts Bakery-Cafe’ ismiyle açtığı mekanı görüntülemişti.


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları