İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı’na bağlı İstanbul Darülaceze Müdürlüğü’nün, “Zeytin Dalı Harekâtı’ndaki kahraman askerlerimiz için dualarımızı ilmek ilmek örüp atkı yapmaya var mısınız?” sloganı ile başlattığı Sosyal Duyarlılık Projesi, darülaceze sakinleri ve çalışanlar tarafından yoğun ilgi gördü.

Çorbada bizim de tuzumuz bulunsun düşüncesiyle hareket eden Darülaceze Ailesi, TSK’nın Afrin’e başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı’na katılan kahraman Mehmetçiğimiz için atkı ördü.

İstanbul Darülaceze Müdürlüğü Kayışdağı yerleşkesinde hayatını sürdüren sakinlerin ve çalışan personelin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte, askerlerimize bir nebze de olsa moral vermek ve yalnız olmadıklarını hissettirmek amacıyla dualarla, ilmek ilmek özveri ile 200 adet atkı örüldü.

Allah, Mehmetçiğimizi başımızdan eksik etmesin… 
Darülacezeli sakinlerden örgü ören Sitare Yıldız Parlak, “Kınalı yavrularımız oradayken hiçbir zaman sıkıntımız olmaz. O kuzularımız orada bizim için, yarınlarımız ve vatan için canlarını veriyorlar. Bu el örgüleri onların fedakarlığının yanında ne ki!.. Ama dualarımız onlarla, Allah onları başımızdan eksik etmesin. Güçleri, kuvvetleri artsın, hiçbir zaman dış güçler bizi yıkamaz Türk milleti güçlüdür. Birbirimize kenetlendik biz. Şu an bizi çağırsalar hepimiz gideriz. Yemek yaparız, çay demleriz onlara. Bir an önce sağ salim dönecekler inşallah, hepsine kucak dolusu sevgilerimizi gönderiyoruz” dedi.

Projeye, yiğit Mehmetçiğimize şiir yazarak destek olan bir diğer Darülaceze sakini Derviş Kara ise “Erkek olduğum için örgü öremedim, ancak onlara cesaret verir düşüncesi ile şiir yazdım ve örgü paketleri ile onlara gönderdim. Hayırlısı ile dönerler inşallah” dedi.

Örülen atkılar bittikten sonra program düzenlenerek fethi müjdeleyen “Fetih Süresi” okundu. Dualar eşliğinde; atkılar örgü esnasında çekilen fotoğraflar ve yazılan şiirler, mektuplarla beraber kahraman Mehmetçiğimize ulaştırılmak üzere paketlendi.

Ordumuz elbet muzaffer olacaktır…

Ordumuz elbet muzaffer olacaktır…

Programda konuşma yapan İstanbul Darülaceze Müdürü Reşit Taşkın, “Çok saygıdeğer büyüklerimiz, nene hatunlarımızın torunları; Mehmetçiğimize dualarınızla, sevginizle ilmek ilmek ördüğünüz atkılarınızı tamamladınız. Bizler de bu atkıları sizler adına Afrin’de mücadele eden, her türlü fedakârlığa katlanan yiğit Mehmetçiğimize göndereceğiz. Ördüğünüz bu atkılar Mehmetçiğimizin yalnızca vücudunu değil, kalplerini de ısıtacak, onlara moral motivasyon vererek güç katacak. İnşallah kahraman ordumuz bu operasyonu muzaffer olarak tamamlayacak” dedi.

Reşit Taşkın daha sonra organizasyona katılanlara, emek verenlere teşekkür ederek, onlardan askerlerimiz için dua istedi. “Rabbim Mehmetçiğimizi korusun, ayaklarına taş değdirmesin” niyazına hep bir ağızdan âmin nidalarının eşlik ettiği programda Darülaceze sakinleri duygu dolu anlar yaşadı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları