İBB Zabıtası, Denize Düşen Bir Kadını Kurtardı
Kadıköy’de denize düşerek boğulma tehlikesi geçiren bir kadını, bölgede görev yapan Mustafa Gül isimli İBB Zabıta memuru uniformasıyla denize atlayarak kurtardı. Zabıta memuru tarafından ilk müdahalesi de yapılan vatandaş ambulans ile hastaneye sevk edildi.

İstanbullularınhuzur ve güvenliği için 7/24 görev yapan İBB Zabıtası, denize düşen birvatandaşı boğulmaktan son anda kurtardı. Kadıköy İskelesi civarında saat 16.00sıralarında meydana gelen olayda bir kadın bilinmeyen bir sebeple denize düştü.Denizde bir anda çırpınmaya başlayan kadını görenler bağırarak yardımçağrısında bulundu.

Kadıköyİskelesi’nde görev yapan Mustafa Gül isimli İstanbul Büyükşehir Belediyesizabıta memuru, olayı görmesi üzerine hiç düşünmeden suya atladı. Uniformasıylagirdiği denizden boğulmak üzere olan vatandaşı çıkaran zabıta memuru Gül,kadına ilk müdahaleyi de yaparak yuttuğu suları çıkarmasını sağladı.

Boğulmaktankurtulan kadın daha sonra bölgeye gelen ambulansa bindirilerek en yakınhastaneye sevk edildi.

ZABITA MEMURU GÜL: “HİÇ DÜŞÜNMEDENDENİZE ATLADIM”

Olayile ilgili konuşan zabıta memuru Mustafa Gül, “Kadıköy İskelesi’nde görevi yenidevralmıştık. Bir anda bağırış sesleri yükseldi ve denizde çırpınan bir kadınıgördüm. Hiç düşünmeden hemen ayakkabılarımı çıkararak denize atladım ve çevredekilerinyardımıyla vatandaşı çıkardım. Daha sonra ilk müdahalesini de yaparak yuttuğusuları çıkarmasını sağladım. Ambulansın gelmesiyle birlikte nöbetimize geridöndüm” diye konuştu.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları