İngiliz Müzisyenin Ankara Patlaması Paylaşımı Olay Yarattı

Ankara'daki patlamanın ardından İngiliz müzisyen James Taylor Facebook hesabından tüm dünyaya sitem eden bir paylaşımda bulundu.

Ankara'da yaşayan müzisyen James Taylor'ın Facebook hesabından paylaştığı yazıda, "Charlie oldunuz, Paris oldunuz, peki Ankara olacak mısınız?" sorusunu sordu.

İşte James Taylor'ın O paylaşımı

İşte James Taylor'ın O paylaşımı (Kaynak: Habertürk-Fulya Asena Kahraman)

"Türkiye'yi bilmeyenlere ya da bu patlamaların kendilerine çok uzak olduğunu düşünenlere belki bu gözlerinizi açar.

"ORADA OLMAYI HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ?"

Akşam saatlerinde yaşanan patlama, şehrin en kalabalık bölgesinde, birçok otobüsün yer aldığı insanların evlerine gitmeyi beklediği bir durakta ve insanların çay içmek ve dinlenmek için oturduğu bir parkın hemen yanında gerçekleşti. Orada olmayı hiç düşündünüz mü? her gün geçtiğiniz yol, her gün bindiğiniz otobüsün durağı...

"BU İNSANLAR FARKLI DEĞİL, SADECE TÜRKLER"

Hiç kurbanları düşündünüz mü? Otobüse yetişmeye çalışan gençler, şehirde dolaşan yaşlılar, taksi bekleyen insanlar ve güneşin altında sosyalleşmek isteyenler. Şimdi bu insanların İngiliz olduklarını düşünün ve saldırının da İngiltere'de olduğunu. Bu insanlar sizin her gün gördüğünüz, karşılaştığınız normal, mutlu insanlar. Belki arkadaşlarınız. Bu insanlar farklı değil. sadece Türkler.

"TÜRKİYE ORTA DOĞU DEĞİL"

Birçok insanın düşüncesinin aksine, Türkiye Orta Doğu değil. Ankara bir savaş alanı değil. Normal, modern bir şehir, diğer Avrupa başkentleri gibi ve Kızılay tam bir meydan, orta nokta, kalp...

Londra'da, Paris'te, New York'taki terör saldırılarına bakmak, kurbanlara üzülmek çok basit fakat neden aynısı Ankara için geçerli değil? bunun sebebi, Türkiye'yi ağırlıklı olarak Müslümanların yaşadığı Suriye, Irak gibi bir ülke olarak mı görmeniz? İç savaşın yaşandığı ülkeler gibi mi görmeniz?

"BİZİ ETKİLEMEZ DİYE DÜŞÜNÜYORSANIZ..."

Türkiye mükemmel bir ülke birçok güzel insanıyla birlikte. hayatımda hiç bu kadar hoş karşılanmamış, mutlu ve güvende hissetmemiştim burada olduğum kadar.

Ankara'daki saldırılar bizi etkilemez diye düşünüyorsanız ya da Paris ve Londra'daki saldırılarla aynı şeyleri hissetmiyorum diyorsanız belki de neden, neden böyle hissettiğinizi sorgulamalısınız. Ankara 18 aydır benim evim ve evim olarak kalmaya da devam edecek.

Charlie oldunuz, Paris oldunuz, peki Ankara olacak mısınız?"

BİNLERCE KEZ PAYLAŞILDI, YORUM YAĞDI

James Taylor'ın bu duygusal yazısı, yabancı medyadan da büyük ilgi gördü. Sosyal medyada ise 30 binden fazla paylaşıldı.


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları