iPhone’unuzun Gizliliğini Korumanın Yolları
Akıllı telefonlar artık hayatımızın bir parçası. Onlarsız adım atamıyor ve hatta uyuyamıyoruz bile. Peki bizimle bu kadar içli dışlı olan, tüm özelimizi bilen akıllı telefonlarımızın gizliliğini korumanın yollarını biliyor muyuz? Çalınma ve kaybolma karşısında da bizi biraz olsun rahatlatacak iPhone'nun gizliliğini korumanın 5 etkin yolu.

1. Sınırlı Reklam Takibini Aktif Edin

1. Sınırlı Reklam Takibini Aktif Edin

Apple, uygulamalar sayesinde kullanıcıların bazı bilgilerine ulaşıp ilgi alanlarınıza göre size bazı reklam seçenekleri sunar. Bunu engellemek için reklam takibini sınırlayabilirsiniz.

Ayarlar / Gizlilik / Reklam bölümünden “Reklam Takibini Sınırla” ayarını aktif edin.

2. Özel Sayısal Kod Oluşturun

2. Özel Sayısal Kod Oluşturun

iPhone'da güvenliğinizi arttırabileceğiniz en etkili yöntemlerden biri de 4 basamaklı olan parola seçeneğini 6 basamaklı parola seçeneğine yükseltmektir. Bundan daha güvenlisi de "Özel Alfasayısal Kod" seçeneğini aktif etmektir. Bu kod seçeneğinde hem rakam hem harf kullanabilirsiniz.

Ayarlar / Touch ID ve Parola / Parolayı Aç / Parola Seçenekleri

3. Touch ID'yi Aktif Edin

3. Touch ID'yi Aktif Edin

iPhone'da gizliliği korumanın en etkin yollarından biride "Parmak İzi" güvenlik seçeneğidir. Bu güvenlik seçeneğini aktif ettiğinizde sadece sizin parmak izinizle iPhone açılabilir.

Ayarlar / Touch ID ve Parola / Parmak İzi Ekle

4. WiFi Ağına Katılmadan Sor Özelliğini Aktif Edin

4. WiFi Ağına Katılmadan Sor Özelliğini Aktif Edin

Bazı Wifi ağları sizler için güvenli olmayabilir. Şifresiz Wifi ağları telefonunuzun Hacklenmesine sebep olabilir. Bundan dolayı sadece bildiğiniz ve güvenebileceğiniz ağlara bağlanmanız gerekir. iPhone her gördüğü Wifi ağına bağlanmaması için ufak bir ayar yapmanız gerekir.

Ayarlar / WiFi bölümünde “Ağlara Katılmadan Sor” ayarını aktif edin.

5. Sim Kart Şifresini Aktif Edin

5. Sim Kart Şifresini Aktif Edin

Tüm telefon modelleri için en etkili yöntemlerden biridir. Cep telefonlarının hayatımıza girmeye başlamasıyla gelen bir özelliktir. SİM Kart Şifresi özelliği iPhone'nun da güvenlik seçenekleri arasında yer alır. 

Ayarlar / Telefon / SIM PIN bölümünden sim kart şifresinizi aktif hale getirebilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları