İzlemeniz Gereken Üç Luis Tosar Performansı
Celda 211

Sinemada İnsan Hakları yarışması dahilinde seyircisi ile buluşan film Luis Tosar’ı belki de en çok tanıtan film. Filmdeki performansı ile takdir toplayan oyuncu Goya ödüllerinde en iyi erkek oyuncu dalında ödüle layık görülmüştür

Film yeni iş başı yapacak olan görevli gardiyanın bir gün önce hapishaneyi ziyaret edip çalışacağı ortamı görmek istemesi ve tam da o gün isyan çıkması ile başlıyor. Çok geçmeden yönetimi devralan mahkumların arasında kalması ile onlardan biriymiş gibi davranması zorunluluğu anlatılıyor. Filmin geçtiği hapishane set olarak kurulmayıp gerçek bir hapishane (ZAMORA) filme ev sahipliği yapmış. Ayrıca filmde profesyonel oyunculara eşlik eden diğer oyuncular gerçek mahkumlardan seçilmiş. İlk dakikadan itibaren sizi içine alacak bol aksiyonlu bir film. Mahkumların haklarını savunmak için çıkarttıkları haklı isyanın gelişimini durmayan bir tempo ile izliyoruz.

Sistem eleştirisini en iyi yapan filmlerden biri olarak gösterilen filmi şiddetle öneriyorum


 

Mientras Duermas

Cool karizmatik ve soğuk duruşlu Luis Tosar bu filmde  o kadar naif sakin ve dingin ki; filmin başlarında bu haliyle izlemek ne kadar ilginç gelse de ilerleyen dakikalarda mükemmel bir maske takmış olduğunu görüyoruz.

Apartman sakinleri  tarafından sevilen, güvenilen fakat kendi hayatındaki mutsuzluğu başkalarının hayatlarını mahvederek gidermeye çalışan bir psikopat,  Cesar. Apartman sakinlerinden müthiş bir hayat enerjisine sahip Clara’nın hayatını mahvetmek üzere planlar yapan ve uygulamada sizi şoka sokacak yöntemleri olan bir kapıcı düşünün.

Kimseye güvenmememiz gerektiğini takılan maskelerin altında neler olacağı hakkında hiçbir fikrimizin olamayacağını anlatan filmlerden. Asla durağan bir film değil her dakika diken üstünde oturuyorsunuz.

Film hakkında sadece şunu söyleyebilirim.

Kimseye ama kimseye güvenmeyin

Bu arada size bir dedikodu vereyim. Filmdeki Clara, Luis Tosar’ın eski karısı imiş.

 

 

Musaranas

Agorafobi hastalığından müzdarip evin ablası dindar ve içine kapanık biridir. Evini paylaştığı kız kardeşine karşı aşırı korumacı tavrı çoğu zaman ikilinin arasında şiddetli kavgalara neden olmaktadır. Günün birinde üst kat komşusu kapısının önüne düşer ve kendini kötü şekilde yaralar. Dinin başkalarına yardım etmesi gerektiği fikri ile erkekleri eve almaması gerektiği fikri arasında bir seçim yapmak zorundadır. Yardım edecek midir ? Orada bıracak mıdır?

Luis Tosar evin kızlarının ölen babalarını rolünde. Kriz anlarında ortaya çıkan bir karabasan PADRE. Psikolojik gerilim dalında izleyene istediğini veren akıcı ve sürükleyici bir film sizleri bekliyor.

Sonu şok final seven ve film bulmakta zorluk  çekenler için 3 ‘te 3 film. İkinci dosya ile dönene kadar izlemede kalın.

Sinem Arayıcı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları