Kadir Mısıroğlu'ndan mısır tanesini doldurmayacak laflar
Kadir Mısıroğlu 3 -5 kişiye yaptığı ve Youtube'da yayınladığı son şeyinde, "Mustafa Kemal'i beğeniyorsan, namaz kılsan da kafirsin!" dedi.

Atatürk ve Mehmet Akif Ersoy'a her seferinde akıl almaz iftiralarla saldıran Kadir Mısıroğ'lu iftiralarına devam etti.

Bu sefer Mustafa Kemal Atatürk'ü hedef alan Mısıroğlu, Galip Kuşçuoğlu'nu kastederek "Bu melun diyorki Mustafa Kemal Samsun'a gelmiş, çocukken bunun başını okşamış. 'Mustafa Kemal mehdidir' diyor. Gavur... İltizamı küfür, küfürdür. Unutmayın. Bir kafiri beğendin mi namaz kılsan da kafir olursun. Oruç tutsan da kafir olursun. Hacca gitsen de kafir olursun. İman hassas bir şeydir." dedi.

 Galip Kuşçuoğlu kimdir?

27 Mart 1919 yılında Çorum'da derviş anne ve babadan dünyaya geldi.

Çocukluğu, Kadiri ve Rufai Şeyhi Ali Ahıskavi'nin yanında geçen Kuşçuoğlu, 7 târikten icazetli Çorumlu Şeyh Hacı Mustafa Anaç'ın hizmetinde bulunarak ondan tasavvuf ilmi tahsil etmiştir. Amcası H. Bekir Kuşçuoğlu Mevlevi ve Nakşi Şeyhidir. Çocukluğu tasavvufi ortamlarda geçen Galip Hasan Kuşçuoğlu, tek eşli olup ailesinin geçimini mobilya ustalığı ve tüccarlık yaparak temin etti.

Tasavvufa bağlı olan Galip Hasan Kuşçuoğlu 1950 yılında Ali Sezâî Kurtaran'ın Halifesi Kadiri ve Rufai Şeyhi Mustafa Yardımedici'ye intisab (Şeyh i vesile bilerek Allah'a verilen söz) etmiş, 1956 yılında halifeliği (icazet) verilmiştir. 1993 senesinde Galibi Tarikatı'nı tesis etmiş ve sistemleştirmiştir. Çağdaşlığın gerekliliğine dair çeşitli vurgular yapmış olan Kuşçuoğlu ayrıca "Allah vardır diyen herkes Müslümandır. Peygamberler din getirmemiş, İslamiyet üzere gelmişler, şeriat getirmişlerdir. Hepsinin şeriatı haktır. Kişi hangi peygamberin şeriatına bağlıysa o isimle anılır (MuhammediİseviMusevi gibi)." Bu düşüncelerin hayat sistemi olduğunu söyler.[1] Şeriatlar arası diyaloğu da savunmaktadır.[2]

Hasan Galip Kuşçuoğlu 14 Aralık 2013 tarihinde Antalya'da yaşamını yitirmiştir. Kabri; Beylikdüzü'ndeki Galibi Dergahı'ndadır.


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları