Messenger'da 4K Dönemi Başlıyor

HD standardı artık standart çözünürlük olma yolunda hızla ilerlerken , Facebook Messenger'dan önemli bir atak geldi. HD 1920x1080 çözünürlüğüne sahip fotoğraflar artık eskide kalıyor ve yerini çok da yüksek çözünürlüklü fotoğraflara bırakıyor.

Hürriyet'te yer alan habere göre, Facebook Messenger'da 4K dönemi başlıyor. 4K çözünürlüğündeki fotoğraflar, şu an belirli ülkelerde yaşayanlar tarafından Messenger üzerinden gönderilebiliyor. Facebook, Messenger üzerinden ayda 17 milyar fotoğrafın gönderilip alındığını söylüyor, bu yüzden bazı kullanıcıların ortalamanın üzerinde bir görüntü kalitesi beklemesi normal.

Yüksek çözünürlük fotoğraf göndermek için farklı bir işlem yapmanıza gerek yok. Tüm yapmanız gereken, uygulamayı en son sürümüne güncellemiş olmak ve fotoğrafı seçip her zamanki gibi göndermek (ve şimdilik, aşağıdaki ülkelerden birinde olmak). İşlevi mobilde çok fazla kullanmamaya dikkat edin çünkü kotanızı hızla tüketebilirsiniz.

İşlev şu an ABD, Kanada, İngiltere, Avustralya, Fransa, Hong Kong, Japonya, Singapur ve Güney Kore'de kullanılabiliyor ancak firma işlevi önümüzdeki haftalarda diğer ülkelere de açacak.


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları