Milli Boksör Adem Kılıççı'ya Doping Şoku
Son zamanlarda adını Survivor yarışması ile sıkça duyduğumuz Milli boksörümüz Adem Kılıççı için Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nden şok doping açıklaması geldi.

2012 Londra Olimpiyatları'nda ülkemizi temsil eden ve 5. olarak derece yapan boksörümüz Adem Kılıççı'nın dopingli olduğu gerekçesi ile derecesi elinden alındı. 

Son günlerde adını Survivor isimli yarışma programı ile birlikte daha çok duyar olduğumuz Kılıççı'nın 2012 Londra Olimpiyatları numunesinde, 'dehydrochlormethyl testosterone' (turinabol) adı verilen yasaklı maddeye rastlanıldığı duyuruldu. Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından yapılan açıklama ile doping kurallarını ihlal ettiği belirtilen Kılıççı'nın söz konusu organizasyondan diskalifiye edilmesine hükmedildi. Doping kullandığı açıklanan Adem Kılıççı'nın diplomasının geri alındığı, Uluslararası Boks Federasyonu ve Türkiye Olimpiyat Komitesi'nin gerekli adımları atacağı da belirtildi.

Kılıççı Survivor ünlüler takımında yarışıyor

Kılıççı Survivor ünlüler takımında yarışıyor

Kılıççı ile ilgili yapılan doping açıklamasının ardından ise akıllara ''Kılıççı yarışmadan diskalifiye edilecek mi?'' sorusu gelirken, konu ile ilgili herhangi bir açıklama henüz yapılmadı.

Adem Kılıççı Kimdir?

- 1986'da Ağrı'da doğdu.

- İstanbul'daki Fenerbahçe Boks Şubesi'nin üyesidir. 

- Antalya'da düzenlenen 2004 Dünya Boks Şampiyonası'nda gümüş madalya kazandı. 

- Şikago'nun ev sahipliğini yaptığı 2007 Dünya Amatör Boks Şampiyonası'nda bronz madalya elde etti.

- 2008 Yaz Olimpiyatları kapsamında 10 Ağustos günü 69 kiloda ilk turda İngiliz Billy Joe Saunders'a sayıyla yenilerek elendi.

- Türkiye'yi sayısız turnuvada temsil eden Adem Kılıççı, büyük turnuvalardaki başarılarıyla dikkatleri üzerine çekmiş ve birçok gurur yaşatmıştır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları