NiceHash Hacklendi!
Bilgisayar üzerinden donanım kullanarak Bitcoin kazma işlemini küçük bir yazılımla yaptıran ve piyasanın en bilinen ismi NiceHash hacklendi. Şirket tarafından yapılan açıklamada çalınan Bitcoin miktarının bilinmediği ifade edildi. Ayrıca yapılan uyarıda da kullanıcı adı ve şifrelerin değiştirilmesi istendi.

NiceHash'tan Tarafından Yapılan Resmi Açıklama Şöyle:

Ne yazık ki, NiceHash web sitesini içeren bir güvenlik ihlal edilmiştir. Şu anda olayın doğasını araştırıyoruz ve sonuç olarak, tüm işlemleri 24 saat boyunca durduruyoruz.

Önemlisi, ödeme sistemimiz tehlikeye girdi ve NiceHash Bitcoin cüzdanının içeriği çalındı. Alınan kesin BTC sayısını doğrulamak için çalışıyoruz.

Açıkçası, bu derin bir endişe kaynağı ve önümüzdeki günlerde konunun düzeltilmesi için çok çalışıyoruz. Kendi soruşturmamızı üstlenmenin yanı sıra olay, ilgili makamlara ve kolluğa bildirildi ve acil olarak onlarla işbirliği yapıyoruz.

NiceHash hizmetini, mümkün olan en yüksek güvenlik tedbirleriyle en kısa zamanda geri yüklemeye kararlıyız.

Sadık alıcılar ve madenciler olmadan tüm dünyada var olmazdık. Çok fazla sorunun olacağını ve nedenlerini araştırırken sabır ve anlayış içinde olmasını ve hizmetin geleceği için uygun çözümleri bulmamız gerektiğini anlıyoruz. Sizi düzenli aralıklarla güncellemeye gayret göstereceğiz.

Neyin tam kapsamı henüz bilinmiyor olsa da, önlem olarak, çevrimiçi şifrelerinizi değiştirmenizi öneririz.

Bunun neden olabileceği herhangi bir rahatsızlıktan dolayı özür diler ve mümkün olan en kısa sürede bu konunun çözülmesine yönelik her türlü kaynağı taahhüt ediyoruz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları