Nilhan Osmanoğlu, Gülse Birsel'in Hedefi Oldu
Son günlerde adı Osmanlı Sultanı II. Abdülhamit'in torunu olarak gündeme gelen ve eleştiri oklarının hedefi olan Nilhan Osmanoğlu'na bir cevap da Gülse Birsel'den geldi.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye gündemine ''II. Abdülhamit'in üzerine tapulu olduğu iddia edilen topraklar ve Suada'da hakkı olduğu'' konusu ile gelen Nilhan Osmanoğlu'na tepkiler dinmek bilmiyor. Öyle ki veraset davasından sonuç alamazsa Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvurup hakkını arayacağı belirtilmişti. 

Sosyal medyanın gündeminde de zirvede yer alan Osmanoğlu'na bir çok vatandaş tepki göstermişti. Referandum sürecinde 'evet' diyeceğini beyan eden Nilhan Osmanoğlu'na bir tepki de CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel'den gelmişti. Osmanoğlu bu sefer de Gülse Birsel'in eleştiri oklarına hedef oldu.

Gülse Birsel, köşesinden ''Kusura bakma bebeğim artık prenses benim'' diyerek Nilhan Osmanoğlu'na seslendi. ''Benim dedeler Osmanlı sultanı değillerdi ama çok kral adamlardı.'' diyen Birsel, ''kusura bakma ama prenses benim! biziz!'' diyerek tepkisini belirtti. Galatasaray Adası olarak bilinen Suada'yı istiyor iddialarını ise ''Kraliyet ailesi de artık çok kalabalık. 80 milyon olmuşuz, dün söylediler. Yani dava filan zor, hangi birimizle uğraşacaksın?'' sözleri ile eleştirdi. Sosyal medyada Sultan Nilhan olarak anılmasına ithafen de ''İmza: Çok kral insanlardan İstiklal madalyalı Gazi Feyzullah ve Asım beylerin torunu gönüllerin Sultanı Gülse Hanım'' diyerek yazısını sonlandıran Gülse Birsel'in bu tepkisi ise çok konuşulacak gibi duruyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları