#prayforturkey Atatürk Havalimanı'ndaki patlamaya dünyadan da tepki yağdı
Litvanya ve Letonya, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda terör saldırısına ilişkin taziye mesajı yayımladı.

Hollanda’nın en çok satan gazetesi Telegraaf ise, Twitter üzerinden, “Pray for Turkey – Türkiye için dua edin” etkiketiyle Türkiye'ye desteklerini bildirirken çok sayıda Twitter kullanıcısı saldırı sonrası Türkiye'ye desteklerini iletti.

Litvanya Cumhurbaşkanı Dalia Grybauskaite, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen terör saldırısına ilişkin taziye mesajı yayımladı.

Grybauskaite, Twitter hesabından, “İstanbul’daki havaalanında aşağılık bir terör saldırısı gerçekleştirildi. Türk halkı ile birlikte duruyoruz.” ifadesini kullandı.

Letonya Dışişleri Bakanı Edgars Rinkevics de yaşanan olayı kınayarak, Twitter hesabından, “İstanbul’da, Atatürk Havalimanı’nda bir diğer dehşet terör cinayeti. Hücumda hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diliyorum” ifadesine yer verdi.

BÖYLE ACIMASIZ EYLEMLER İÇİN KULLANILACAK LAF DEĞIL

Avrupa Birliği Dönem Başkanı Hollanda’nın Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya kadar, Dışişleri Bakanı Bert Koenders, Türk mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu’nu arayarak Atatürk Havalimanı’ndaama saldırıya ilişkin taziyelerini iletti.

Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Kati Piri, Twitter üzerinden şu mesajı paylaştı: “İstanbul’daoysa dehşet saldırıdan şoke olduk. Böyle zalim eylemler için kullanılacak laf değil. Düşüncelerimiz Türk halkıyla.”

Bu arada Hollanda’nın en çok satan gazetesi Telegraaf, Twitter üzerinden, “Pray for Turkey – Türkiye için dua edin” başlığıyla Türkiye ile dayanışma mesajı yayınladı.

"#PrayForTurkey" etkiketi Twitter gündeminde üst sıralara hızla ilerlerken başlık altında pek çok kullanıcı Türkiye'ye desteğini belirti. Saldırıyla ilgili diğer başlıklar da Türkiye gündeminde yer aldı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları