Prison Break 5. Sezon Ne Zaman Başlıyor?
Televizyon tarihiniz OZ'dan sonra en iyi hapishane dizisi olarak gösterilen Prison Break 4.sezonuyla final yapmıştı. Konu kıtlığından mıdır bilinmez Prison Break ekranlara 5.sezonuyla geri dönüyor.

Prison Break 5. Sezonun 1.Bölümü 22 Mart 2017'de Yayınlanacak

Televizyon tarihinde fırtınalar estiren ve seyircileri ekrana kilitleyen Prison Break 5. sezon fragmanı nihayet yayınlandı. Güçlü oyuncu kadrosu ve konusuyla dünya çapında milyonlarca hayran kitlesine sahip olan dizinin yeni bölüm fragmanını haberimizden izleyebilir merak ettiğiniz detayları öğrenebilirsiniz.

Dünya çapında milyonalrca hayran kitlesine sahip olan ve Türkiye'de de önemli bir hayran kitlesi bulunan Prison Break 5. sezon 1. bölümü ile ekranlara geliyor. İzleyicilerin uzun zamandır merakla beklediği Prison Break 5. sezon artık başlıyor... Sizde haberimizden Prison Break 5. sezon 1. bölüm fragmanını izleyebilir yeni sezonda neler yaşanacak öğrenebilirsiniz.

Prison Break oyuncuları ile de dikkat çeken bir dizi oldu. Bugüne kadar görülen en büyük kaçışı ekranlara getirecek olan dizinin yeni sezonu şimdiden herkes tarafından aranmaya başladı. Uzun zamandır beklenen Prison Break konusu ile dikkat çekerek bugüne kadar birçok izleyici tarafından takip edildi. Ekranlardan bir süre uzak kalan dizinin oyuncu kadrosuna yeni isimler dahil edildi. Dizide Wentworth Miller (Michael Scofield) ve Dominic Purcell (Lincoln Burrows) isimlerinin aynı rolleriyle devam edeceği açıklandı. Kanalın yayıncısı Fox 2016-2017 yayın yılının tarihini açıkladı. Merakla beklenen dizinin şubat veya mart ayı aralığında ekranlara geleceği belirlendi. Diziyle ilgili tüm detayları ve 5. sezon 1. bölüm fragmanını haberimizden izleyebilirsiniz.

Prison Break 5. sezon fragmanı / Official Trailer

YENİ SEZONDA BÜYÜK SÜRPRİZLER

Prison Break'in ilk bölümünde neler yaşanacağı merak konusu olmuştu. Fox ekranlarında yayınlanacak olan dizinin yeni sezonunda Wentworth Miller (Michael Scofield) ve Dominic Purcell (Lincoln Burrows) isimleri aynı rollerinde devam edecek. Fox'un 2016-2017 yılı yayın takvimini açıklaması üzerine Prison Break'in ne zaman yayınlanacağı az çok belli oldu. Merakla beklenen dizinin şubat ya da mart ayında yayınacağı açıklandı.

MİCHAEL SCOFİELD DİRİLİYOR

Yine hapishaneden kaçışla başlayacak olan Prison Break, Şubat-Mart gibi izleyicilerin özlemini dindirecek. Efsane dizinin ilk tanıtım fragmanı yayınlandı. 4 sezon boyunca soluksuz izlediğimiz dizinin final bölümünde ölen Michael Scofield, yeni sezonda diriliyor ve yeni bir hapishaneden kaçış serüveni başlıyor. Tanıtım fragmanında dizinin 2017'de başlayacağı duyuruldu.

OYUNCULAR VE KARAKTER ANALİZİ

Michael Scofield (Wentworth Miller) Michael, Lincoln Burrows'un küçük kardeşi. Ağabeyini hapishaneden kurtarmak için silahlı bir soygun yapıp onunla aynı hapisaneye, Fox River'a gider. Lincoln Burrows (Dominic Purcell) Lincoln'a Terrence Steadman'ı öldürmekten suçlu bulunur ancak o, kendisine tuzak kurulduğunu iddia etmektedir. Sara Tancredi (Sarah Wayne Callies) Sara, Michael ve Lincoln'e kurulan komployu çözmek için onlara yardım etmeden önce Fox River'da çalışan birkaç doktordan biriydi.Aynı zamanda Michael'den hoşlanmaktadır. Fernando Sucre (Amaury Nolasco) Sucre, Michael'ın hücre arkadaşıdır, Soygun suçundan hapishanede bulunmaktadır. Theodore "T-Bag" Bagwell (Robert Knepper) T-Bag adam kaçırma, tecavüz ve cinayet suçlarından ömür boyu hapse mahkum edilmiştir. Alexander Mahone (William Fichtner) FBI Özel Ajanı Mahone Fox River kaçaklarını yakalamak için ülke genelindeki kaçak avını yönetmektedir. Brad Bellick (Wade Williams) ise Fox River Eyalet Hapishanesi'ndeki gardiyanların lideridir. İşten çıkarıldıktan sonra üzerlerine konulan ödülü alabilmek için kaçakların peşine düşer. Benjamin Miles C-Note Franklin (Rockmond Dunbar) C-Note ordudan atıldıktan sonra işsiz kaldı ve kamyonla uyuşturucu taşırken yakalandı. Paul Kellerman (Paul Adelstein) Gizli Servis ajanı Kellerman Reynolds tarafından Lincoln Burrows'un idamının gerçekleştirmesi için görevlendirilmiştir.

PRİSON BREAK KONUSU

Prison Break Bir yapı mühendisi olan Michael Scofield (Wentworth Miller) işlememiş olduğu bir suçtan idam cezasına çarptırılan abisi Lincoln Burrows'u (Dominic Purcell) kurtarmak için tüm yasal yolların tükendiğini farkedince işleri kendi eline alır. Mükkemmel kurgulanmış kaçış planıyla abisini kurtarmak için bir bankayı soyar ve abisinin bulunduğu hapisaneye gönderilir. Michael planını uygulmaya başladıktan sonra hesaba katmadığı tek bir şeyin olduğunu anlar: İnsanlar. Ünlü bir mafya tetikcisi olan John Abruzzi (Peter Stormare), çocuk tecavüzcüsü ve katil T-Bag (Robert Knepper) ve azılı gardiyan şefi Brad Bellick (Wade Williams) onun planını zora sokmaktadır...!

PRİSON BREAK 3. SEZONDA NELER YAŞANDI?

Bu bölüm Micheal ve T-Bag, kaçtıkları Panama'da Sona Hapishanesi'nde başlar. Bu hapishanede kurallar çok farklıdır.Bu hapishanede gardiyan bulunmaz; askerler çevrededir.Mahkumlar gardiyanları rehine olarak aldıkları için askerler hapishanenin çevresinde tel örgüler çekip etrafını çevirmişlerdir. Sona tam anlamıyla cehennemdir; Lechero'nun adalet sistemi geçerlidir. Aralarında anlaşmazlığı olan varsa düelloya çıkıp biri ölene kadar dövüşür. Micheal Scofield kaçma planları yaparken askerlerin eski bir hapishane olan Sona'dan dışarı çıkmaya değil tellerin içindeki bir fareyi bile anında fark edip vurduğunu görür. Scofield'ın bir görevi vardır, ağabeyinin oğlu Şirket'in elindedir ve ondan Sona'dan birini kaçırmasını isterler. Sona'dan kaçarlar ve sonrasında 4. sezon başlar.

PRİSON BREAK 4. SEZONDA NELER YAŞANDI?

Scofield'ın, Sara'nın ölmediğini öğrenmesiyle başlar ve 22 bölüm sürer. Bu sezonda Ajan Don Self'in oluşturduğu ekip örgüt'ün kara kitabı olarak bilinen Scylla adlı diski ele geçirmeye çalışacaklardır. Bu diskte çok özel bilgiler bulunmaktadır. Bu uğurda birçok kişinin yolu kesişecektir. Scofield'ın annesi aslında ölmemiştir ve 4. sezonda rol alır. Büyük Kaçış: Son Kaçış filmiyle biter.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları