Proforce Taekwondo Yaz Kampı Başladı


12-16 Haziran 2017 tarihlerinde İstanbul Kaya Ramada Plaza otelde gerçekleşmekte olan Proforce Taekwondo Yaz Kampı başladı.

Kamp 10 -17 yaş arası genç tekvandocuların katılımı ile gerçekleşiyor. Kampta kendi yaş ve kategorisinde birçok Türkiye şampiyonu ve Avrupa şampiyonu sporcular bulunuyor. 

Antrenörler de eski milli sporcu ve birçok şampiyonluklara imza atmış Çağrı KIZIL, Sibel KIZIL, Melih YENİ ve Taekwondo Efsanesi 3 defa Dünya Taekwondo Şampiyonu ve 2004 Atina Olimpiyat 2.si Bahri TANRIKULU ile birlikte Dünya Şampiyonu eşi Tina TANRIKULU hazır bulunuyor. 


Sporcular sıkı bir çalışmanın yanı sıra öğlen havuz keyfi akşam da sinema ve karaoke yapıyorlar. 73 sporcunun bulunduğu kampın sponsorluğunu eski milli takım antrenörü de olan İmes Spor Yönetim kurulu başkanı Selahattin ALICI, eski taekwondo hakemlerimizden İmes Spor İthalat,ihracat direktörü Meryem ALICI yapıyorlar. 

Sporcular 5-8 Temmuz’da Antalya da yapılacak Türkiye Taekwondo şampiyonası için çalışıyor. Burada başarılı olan sporcular Mısır’da yapılacak olan dünya Taekwondo şampiyonasına katılma şansı elde edecek. 

Bu kampın sporcuların motivasyon ve antrenman veriminin arttırıldığını söylen antrenörler önümüzdeki yıl için kampın katılımcı sayısının 10 kat artacağını ve uluslararası düzeyde olacağını söylediler. 

Kamp 16 Haziran Cuma sabahı yapılacak turnuva ile sona erecek.

loading...

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları