Yıllar önce Samanyolu TV ekranlarında yayınlanan Nizama Adanmış Ruhlar isimli dizide yer alan suikast sahnesi kısa bir süre önce bir suikastle öldürülen Rus Büyükelçi'nin ölümünü hatırlattı.

Nizama Adanmış Ruhlar isimli dizinin 89.bölümündeki bu sahnede ülkesi söylenmeyen bir Büyükelçi resim sergisini ziyaret ediyor. Büyükelçi'ye burada suikast düzenlenmeye çalışılırken Türk polisi tarafından suikast engelleniyor.

Dizinin ilerleyen sahnelerinde suikasttan kurtulan Büyükelçi eşiyle birlikte aracına biniyor. Ama Büyükelçi yine kurtulamıyor çünkü Büyükelçi'nin eşi de gizli bir örgütün elemanı. Yıllarca karısı sandığı kişi tarafından silah doğrultulan Büyükelçi eşine yalvarmaya başlıyor. Büyükelçi'nin eşi de, "Seni öldürmem gerekiyor, çünkü Türkiye ile sizin ülke ilişkilerinin bozulmasını istiyoruz" diyor.

Rus Büyükelçisi'ne düzenlenen suikastte de amaç Rusya-Türkiye ilişkilerini bozmak olduğu göz önüne alınırsa yıllar önce yayınlanan bir dizide de benzer olayların yaşanması 'pes doğrusu' dedirtti.

Rus Büyükelçisi'ni vuran Mevlüt Mert Altıntaş'ın da FETÖ'CÜ polislerden olduğu iddia ediliyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları