Samsung Parayı Bastırmış Yeni Araştırma Yaptırmış
Böbreğini, evini arabasını satıp yeni bir iPhone sahibi olmak için sıraya girenlerin olduğu bir dünyada Samsun Galaxy kullananların daha mutlu olduğu ortaya çıkmış. Bunu ben demiyorum. Bunu diyen bir araştırma şirketi. Yani Samsung belli ki yine kesenin ağzını açmış.

2016 yılından bu zamana kadar Twitter'da yayınlanan  geri bildirimleri göre Samsung Galaxy kullananlar iPhone kullananlara göre daha mutluymuş.

Araştırmayı yapan LikeFolio isimli araştırma şirketi, Apple kullanıcıların memnuniyetinde arma olmadığını ama  Samsung -özellikle de Galaxy S8 serisinin piyasaya sürülmesinden sonra- kullanıcılarında ciddi memnuniyet artışı olduğunu tespit etmiş. 

Grafikte Samsung geçen yıl piyasaya sürdüğü büyük fiyaskosu  Galaxy Note 7 ile önemli düşüşe geçtiğini ve  Galaxy S8 serisi ile de yükseliğe geçtiğini görüyoruz.

Apple'da Yükselişe Geçmiş

Araştırma şirketi biraz da Apple lehine biraz olumlu şeyler söyleyeyim düşüncesinde olacak ki; iPhone X'le gelen OLED ekran, yüz tanıma sistemi, dikey çift kamera ve kablosuz şarj gibi yeni özelliklerin iPhone kullanıcılarını memnun ettiğini ve bundan dolayı son bir kaç aydır iPhone'da yükseliş trendi yakalandığını belirtmiş.

Apple bu araştırmayı umursar mı? Bence güler geçer. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları