Türkiye'nin EN Beğenilen Dizisi Belli Oldu

18 Bin kişinin katıldığı anketin sonuçlarına göre Türkiye en beğendiği diziyi seçti. Anketin sonucu başka bir şeyi daha gösterdi. Yeni dizilerden beğenilen yok!

Anket platformu www.poltio.com, kullanıcıları tarafından sorulan ve toplam 18.000 oy alan soruların sonuçlarını analiz ederek Türkiye’nin en beğenilen dizileri anketi açıklandı.

İnsanların ekranlara geri dönmesini istediği dizi ‘Avrupa Yakası’ oldu!

‘Ekranlara geri dönmesini istediğiniz dizi hangisi?’ anketinde oy kullanan 4.613 kişinin büyük bir kısmı oyunu Gülse Birsel‘in yazdığı 2004-2009 yılları arasında izleyiciyi gülmekten kırıp geçiren ‘Avrupa Yakası’ dizisine verdi.

Bu efsane diziyi bir başka efsane olan ‘Leyla ile Mecnun’ %16,2’lik oy oranıyla 2. olurken, EzelBehzat Ç. ve Aşkı Memnu sırayla takip etti.

İlk beşe girmeyi başaramayan ‘Kavak Yelleri’ ve ‘Hatırla Sevgili’ dizileri ise %5,8’lik oranla bu yarışta eşit kalan iki dizi oldu.

Dizi tarihinin en kötü karakteri Ezel dizisinin Eyşan’ı seçildi.

Dizi tarihinin en kötü karakteri Ezel dizisinin Eyşan’ı seçildi.

Ekranların şeytan karakterlerinin karşı karşıya olduğu ‘Sizce en kötüsü hangisi?’ anketinde insanlar, bir zamanların en nefret edilen karakteri olarak Ezel dizisinin Eyşan karakterini tahta oturttu. 1.262 kişinin oy kullandığı bu ankette ikinci en kötü olduğu düşünülen karakter ‘Kırgın Çiçekler’ dizisinin ‘Kemal’ karakteri oldu.

Büyük farkla önde olan bu ikiliyi üçüncü olarak ‘İçerde’ dizisinin ‘Celal Baba’ karakteri takip etti. Celal Baba, oylamayı bir kadın hapishanesinde yaşananları anlatan ‘Avlu’dizisinin ‘Kudret’ karakterinin az farkla önünde bitirdi.

Arkasından neredeyse bir aileyi yıkmayı başarabilen ‘Yaprak Dökümü’nden ‘Ferhunde’, son olarak da bir aileyi gerçekten yıkmayı başarabilmiş olan kötü karakterimiz ‘Öyle Bir Geçer Zaman ki’ dizisinin ‘Caroline’ karakteri, anketin az oy alan karakterlerinden oldu.

Ekranların en sevilen annesi ‘Firdevs Hanım’

Ekranların en sevilen annesi ‘Firdevs Hanım’

Toplam 12 ismin yarıştığı ankette, Nebahat Çehre oyların %25’ini alarak unutulmaz dizi anneleri listesinin zirvesinde yer aldı. Firdevs Hanımın arkasından, Cennet Mahallesi dizisinden Pembe karakteri geldi.

Anketin üçüncü ismi Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde Cemile karakterine hayat veren Ayça Bingöl, sonrasında ise ‘aman Ali Rıza Bey ağzımızın tadı kaçmasın’ sözünün sahibi, Yaprak Dökümü dizisinin annesi, ‘Hayriye Hanım’ geldi. Çocuklar Duymasın dizisinin Meltem karakteri ve Aliye dizisinin Aliye’si aynı oranda oy alarak ilk beşe girmeyi başardılar.


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları