WhatsApp'ta tek seferlik fotoğraflarda ekran görüntüsü alma devri bitiyor
Mark Zuckerberg, WhatsApp'a gelecek yeni özellikleri açıkladı. Bu bağlamda 3 yeni özellikten bahseden Zuckerberg, kullanıcı gizliliğinin artırılacağını duyurdu. Zira yeni özelliklerin tamamı gizlilik ve güvenlik ile ilgili.

Meta'nın patronu Mark Zuckerberg, Facebook hesabından WhatsApp ile ilgili bir dizi açıklama yaptı. Bu açıklama, dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulamasına gelecek yeni özellikleri gözler önüne sermiş oldu.

Mark Zuckerberg tarafından yapılan açıklamalara göre WhatsApp'ın 3 yeni gizlilik özelliği olacak. Bu özelliklerden bir tanesi, getirdiği gizlilik sayesinde pek çok kullanıcıyı memnun edecek gibi görünüyor. Gelin WhatsApp'a yakında gelecek yeni özelliklere hep birlikte bakalım.

WhatsApp'ın duyurulan ilk özelliği, tüm kullanıcıların gizlilik ve güvenliğini etkileyecek türden. Hatırlayanlarınız olacaktır; WhatsApp'ta artık bir kez görüntülenebilen fotoğraf ve videolar paylaşılabiliyor. İşte Mark Zuckerberg'in açıkladığı ilk yeni özellik bununla ilgili. Öyle ki bundan sonra sadece tek seferlik fotoğraf ve videolar için ekran görüntüsü alma özelliği engellenebilecek. Bu sayede bir kişiye attığınız tek seferlik fotoğraf ve videonun başkasının eline geçmesi mümkün olmayacak.

 

 

Mark Zuckerberg'in açıklamalarına göre WhatsApp'a eklenecek bir diğer yenilik de gruplarla ilgili. Kullanıcılar, bir gruptan sessiz sakin ayrılabilecekler. Artık bir kişinin gruptan ayrıldığı sistem mesajı olarak gösterilmeyecek. Gruptan kimlerin çıktığı, yalnızca grup içerisindeki yeni bir bölüm aracılığı ile görüntülenebilecek. Bu da 60 gün süreyle yapılacak.

WhatsApp'taki bir diğer gizlilik özelliği ise son görülme ile ilgili. Bu bağlamda; artık son görülme zamanını ve çevrimiçi durumunu rehberinizdeki yalnızca bazı kişiler için görünür yapabileceksiniz. Bu özelliği kullanabilmek için Ayarlar menüsünde yer alan Gizlilik ve Son Görülme seçeneklerini kullanmanız yeterli.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları