Yeni Dünya İş Kadınları Platformu'ndan Kadınlara Destek


Anadolu'nun ulaşılmamış köylerindeki kadınlara ulaşıp onlara iş imkanı sağlamak amacı ile 2012 yılında Havva Firdevs Külünk tarafından kurulan “Yeni Dünya İş Kadınları Platformu” bugüne kadar yaklaşık iki yüz kadına istihdam alanı oluşturdu.

Suriyeli Kadınlara İftar

“Yeni Dünya İş Kadınları Platformu” Suriyeli kadınlara da el uzatarak savaşın paramparça ettiği hayatların yeniden kurulmasına biraz olsun destek olmaya çalışıyor. Bu çerçevede “Yeni Dünya İş Kadınları Platformu” Suriyeli kadınlarla 10 Haziran’da iftarda bir araya geldi. Suriyeli kadınlar için hazırlanan örgü örme malzemeleri de bu buluşmada savaş mağduru kadınlara hediye edildi. Suriyeli kadınların el emeği göz nuru örgüleri Yeni Dünya İş Kadınları Platformu tarafından satışa sunuluyor ve onlar için gelir kaynaģı oluşturuluyor.

Yeni Dünya İş Kadınları yetim Suriyeli çocukları da unutmadı. Dünya Yetimler Günü olması münasebetiyle Suriyeli yetim çocuklara birbirinden güzel hediyeler verildi.

Yeni Dünya İş Kadınları Platformu bu yıl içerisinde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile birlikte “81 Kadın 81 Portre Projesi”ni de hayata geçirecek.


Bu proje kapsamında Türkiye’nin her ilinde, kendi çabalarıyla iş kurup istihdam oluşturmuş kadınları belirleyip, onların hayat hikâyeleri ve portre fotoğraflarının yer aldığı bir panel düzenlenecek.

Yeni Dünya İş Kadınları Platformu yine bu yıl içerisinde “2017 Denizli Sağır Ve Dilsiz Projesi”ni de hayata geçirecek. Proje kapsamında sağır ve dilsiz Denizlili kadınlarımızın ürettikleri ‘Lohusa Tacı’ ve ‘Lohusa Terlikleri’nin satışı Yeni Dünya İş Kadınları Platformu tarafından desteklenecek.

loading...

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları