Youtube'de video izlerken zoom yapılabilecek
YouTube, sadece Premium abonelerine sunulan yeni özellik kapsamında videoları yakınlaştırmaya izin verecek. Bu güncelleme hem dikey hem de yatay videolar için geçerli olacak.

YouTube, yıllardır beklenen videoları yakınlaştırma yeteneğini nihayet devreye aldı. “Pinch to zoom” isimli test özelliği kapsamında videoları 2x’ten 8x’e kadar yakınlaştırabilmek mümkün. Ancak yeni özelliğin sadece deneysel program ile Premium kullanıcılarına sunulduğunu belirtelim.

YouTube videoları için ekranı doldurma özelliği olduğunu biliyoruz. 16:9 formatındaki videolar çerçevesiz akıllı telefon ekranlarına tam oturmadığı için, videoyu ekranın tamamına genişletmek mümkün. Fakat yeni deneysel özellik, ekranı doldurmak yerine videonun belirli bölümlerini yakınlaştırmanızı sağlayacak.

Platformun paylaştığı fotoğrafa göre, iki parmağınızı kullanarak videonun istediğiniz bölümlerine zoom yapabilirsiniz. Ayrıca yakınlaştırdıktan sonra, videoda hareket edebilir ve daha yakından bakabilirsiniz. Deneysel özellik 8x’e kadar zoom imkanı tanıyor.

Premium kullanıcıları Android uygulamasından veya YouTube web sitesinden yeni özelliği test edebilir. Yeni özelliği açmak için profil fotoğrafınıza tıklayın ve ardından “yeni özellikleri dene” bölümüne gidin. Fakat video yakınlaştırmanın gecikmeli olduğu söyleniyor, 1 Eylül’e kadar tam olarak doğru çalışmayabilir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları