Merakla beklenen Oppenheimer'dan ilk fragman geldi

Dahi yönetmen Christopher Nolan'ın merakla beklenen son filmi Oppenheimer'dan ilk fragman yayımlandı.

Oppenheimer, Christopher Nolan tarafından yazılan ve yönetilen yakında çıkacak bir Amerikan biyografik drama filmi. Kai Bird ve Martin J. Sherwin tarafından yazılan J. Robert Oppenheimer'ın biyografisi olan American Prometheus'a dayanmaktadır.

Film, Syncopy Inc. ve Atlas Entertainment'ın ortak yapımıdır; Nolan, filmin yapımcılığını Emma Thomas ve Charles Roven ile birlikte yaptı. Cillian Murphy, ilk nükleer silahları geliştiren II. Dünya Savaşı girişimi olan Manhattan Projesi'ndeki rolüyle "ilk nükleer bombanın babası" olarak kabul edilen teorik fizikçi Oppenheimer'ı canlandırıyor.

Filmin 21 Temmuz 2023'te Universal Pictures tarafından sinemalarda gösterime girmesi planlanıyor. Bu, Nolan'ın Akıl Defterin'den (2000) bu yana, stüdyonun eşzamanlı sinema ve HBO Max yayın programından kaynaklanan anlaşmazlıklar nedeniyle Warner Bros. Pictures tarafından dağıtılmayan ilk filmi.

Filmin kadrosunda Cillian Murphy, Robert Downey Jr, Emily Blunt, Rami Malek, Matt Damon ve Florence Pugh gibi isimler yer alıyor.