Chiliz (CHZ) Nedir?
2018 yılında Socios.com tarafından piyasaya sürülen Chiliz (CHZ) coin ERC-20 token’ı olup Ethereum ağı üzerine kurulmuştur. Blok zinciri tabanlı araçlara sahip olan bu coin kullanıcılarının eğlence ve spor kuruluşları ile onlarının izleyicileri arasında etkileşim kurmalarını, onlardan para kazanmalarını sağlar. Bu sayede taraftarların coin kullanımı ile takımda alınan kararlarda söz hakkı olması amaçlanmaktadır.

E-spor ve spor kulüpleri ile taraftarları arasında bağlantı kurmayı hedefleyen Chiliz (CHZ) en iyi oyuncunun kim seçileceği, kulübe ait ürün ve forma tasarımı gibi pek çok konuda taraftarların söz sahibi olmasına katkıda bulunur.

Chiliz (CHZ) özellikle son dönemlerde ciddi bir ivme kaydederek değeri katlanan bu coin bugüne kadar görmediği bir taleple karşılaşmıştır. Bunun altında yatan nedenlerden biri Bitcoin’in değerinin artmasıdır. Bitcoinde yaşanan artış diğer kripto para birimlerinde de hareketlenmelere neden olmuştur.

Chiliz (CHZ) coin ile kullanıcılar, Chiliz (CHZ) aracılığıyla piyasaya sürülen taraftar tokenleri ile taraftarın takımında söz sahibi olabilmelerini sağlamasının yanında, spor kulüplerinin lisanslı ürünlerini bu taraftar token ile alabilmelerini de sağlamaktadır.

Chiliz (CHZ) Madenciliği Nasıl Yapılır?

Chiliz (CHZ) coin ile madencilik yapılması mümkün değildir. Chiliz (CHZ) kripto para birimleri şirket tarafından arz edilmektedir. Toplam CHZ arzı 8.888.888.888 CHZ olacaktır. Bu arzın büyük bir çoğunluğu şu anda piyasada işlem görmektedir.

Chiliz (CHZ) Avantajları Nelerdir?

Spor takımları ve ilgili kuruluşlar ile taraftarlar arasında bir değişim aracı olarak kullanılabilen Chiliz (CHZ) taraftar jetonlarının oluşturulmasına imkan verir. Bu sistemle spor kulüpleri kendi taraftarlarına hem söz hakkı olmalarını hem de taraftarların lisanslı ürünlerde ödeme yöntemi olarak kullanabilmelerini sağlar.

Chiliz (CHZ), özellikle büyük futbol kulüpleri ile yapmış olduğu anlaşmalar adının duyulmasına neden olmuştur. Türkiye’de de önemli futbol kulüpleri ile başlattığı anlaşmalar yatırımcıları Chiliz (CHZ) yatırımına yöneltmiştir. Bu gibi gelişmeler dikkate alındığında Chiliz (CHZ) coinin ilerleyen yıllarda daha fazla değer kazanması beklenmektedir.


Chiliz (CHZ) Nasıl Satın Alınır?

Kripto para yatırımı yapmak isteyenler için Chiliz (CHZ) nasıl alınır satılır sorusunun yanıtı sıklıkla merak edilir. Bunun için ya madencilik yapılır ya da bu işlemler özel olarak oluşturulmuş kripto para borsası kullanmak gerekir.

Chiliz (CHZ) almak için öncelikle kripto para borsası üzerinden hesap oluşturulması gerekir. Bunun için mutlaka güvenilir ve yetkili bir borsa tercih edilmelidir. Hesap oluşturma adımında e-posta bilgisi, adı, soyadı, banka bilgisi gibi temel bilgilere ihtiyaç vardır. Daha sonra bu hesap üzerinden cüzdan oluşturulur ve kripto para işlemi yapabilmek adına hesaba nakit transferi yapılır. Bakiye yüklemesi için kişisel vadesiz banka hesabının kullanılması gerekir. Bazı kripto paralara ait alt yükleme sınırı olduğundan Türk lirası transferi yapmadan önce buna dikkat etmekte yarar vardır. Chiliz (CHZ) alırken güncel fiyat değerine bakılarak buna göre bakiye yüklemesi yapılabilir. Bu koşul sağlandıktan sonra satın alma emri verilebilir.

Türkiye’de, Türk Lirası ile Chiliz satın almak zannedildiğinin aksine çok kolay ve hızlı bir işlemdir. Herhangi teknik bir bilgiye ve resmi evrağa ihtiyaç duymadan Chiliz satın alabilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları