Korumalık yapıyordu. Bir filmde başrol oynadı. Sonrası ise daha ilginç. O artık Türkiye'nin en çok izlenen dizisinde iri cüssesiyle "Minik" karakterini oynamaya başladı. Peki, Seyithan Özdemir kimdir?

Çiftçi bir ailenin 8 çocuğundan biri olarak Muş'ta dünyaya geldi. Son altı yıldır İstanbul'da yaşıyor.  İstanbul'a çalışmak için gelen Seyithan Özdemir, gece kulüpleri ve konserlerde güvenlik görevlisi olarak çalıştı. Özel günlerde ise sanatçı ve işadamlarına yakın korumalık yaptı. İlk koruduğu ünlü de James Bond. Daniel Craig film çekimleri için Türkiye'ye geldiğinde Seyithan Özdemir ünlü oyuncuya yakın korumalık yaptı.

Altın Portakal'dan en iyi film, yönetmen, senaryo, erkek oyuncu ödülleriyle dönen Sarmaşık'ta filminde bir Kürt karakterini canlandırdı. Film boyunca göründü ama tek bir kelime bile etmedi.

Seyithan Özdemir'in kameralarla tanışması da hayli ilgin. Ünlü yönetmen Tolga Karaçelik, Seyithan Özdemir'in patronunu arıyor ve, "Uzun boylu, esmer birine ihtiyacım" var diyor. İşte bundan sonra Özdemir'in kameralarla haşır neşir olacağı dönem başlıyor.

Karaçelik'le tanışmadan önce de  ‘Zengin Kız Fakir Oğlan' dizisinde bir bölüm oynuyor.

Daha önce oynadığı rollerde heyecanlanan Özdemir,  'İçerde' dizisinde pek konuşmadığı için çekimlerde heyecanlanmıyor.

Seyithan Özdemir "İçerde" dizisiyle popülerliğini arttırdı. Oynadığı dizideki oyuncu arkadaşları tarafından da çok sevilen Özdemir, "Milletin kendi aralarında konuşmalarını önemsemiyorum. Çok tanınmak istemiyorum. Az ünlü olayım. Benim prensibim o. Tanınıyor olmak sıkıntı. Serbest gezemiyorsun, istediğin şeyleri yapamıyorsun. Abi fotoğraf çekelim, diyorlar. Sıkıntı" diyor. 

Seyithan Özdemir: “Tolga hocayla çok sefer tartıştık. Beni buraya koydunuz, hiç konuşmuyorum. Diğer adam sürekli benimle dalga geçiyor. Benim tek repliğim yok. İnsan konuşmak istiyor." 

Seyithan Özdemir: "Diyalog olsa daha güzel olur. Ama sonuçta senaryo, yönetmen ne derse o. İnsan ister istemez diyalog koymak istiyor ama olmuyor.”

Korumalıktan Başrole Terfi Etti!

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları